Valensija srušila Sevilju majstorskim slobodnjakom i golom Negreda u 91. minutu (VIDEO)

Dok se borba za titulu u Primeri ponovo zahuktala, Viljareal je gotovo obezbedio četvrto mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona

• 0

Fudbaleri Valensije i Sevilje odigrali su derbi 32. kola Primere u nedeljnom programu, a meč je rešen u sudijskoj nadoknadi kada je Alvaro Negredo doneo pobedu veliko slavlje navijačima na Mestalji.

Slepi miševi su totalno dominirali u prvom poluvremenu i Sevilja može da bude zahvalna svom golmanu Riku što na pauzu nije otišla sa više od jednog gola u mreži. Majstoriju Pareha iz slobodnog udarca ipak nije uspeo da odbrani, pa je Valensija povela.

Imala je prilike domaća ekipa i da postigne još golova kasnije, ali ih nije iskoristila. Po nepisanom fudbalskom pravilu usledila je kazna, pa je Sevilja preko Gameira u 86. minutu došla do gola. Ipak, samo pet minuta kasnije Negredo je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru posle jednog prekida i zatresao mrežu Andalužana, koji posle ovog poraza gube trku u borbi za 4. mesto, gde je Viljareal debelo odmakao posle pobede nad Hetafeom od 2:0.

Poraz Sevilje iskoristili su i Selta i Atletik Bilbao, koji su pobedili sa po 1:0 i pretekli su je na tabeli.