Golden Stejt izjednačio rekord Bulsa, Jokić dominirao u porazu Nagetsa, Bobi igrao šest minuta! (VIDEO)

Voriorsi pobedili Sparse sa 92:86 i stigli do 72. pobede u sezoni * Nikola Jokić ubacio 19 poena uz 11 skokova u porazu Denvera od Jute 100:84

• 1

Košarkaši Golden Stejta ušli su u istoriju NBA lige kao drugi tim koji je stigao do 72 pobede u sezoni. Voriorsi su pobedili drugi najbolji tim lige San Antonio Spars sa 92:86 i to na gostovanju i tako izjednačili rekord Čikago Bulsa iz 1995/96 sezone kada su imali 72 pobede i 10 poraza. Zanimljivo je da Voriorsi nisu pobedili u San Antoniju skoro 20 godina( Nisu pobedili od 1997. godine uz 33 poraza)

Kobi napunio Hjuston kao u najboljim danima: Uživajte u magiji, neće biti još mnogo prilika (VIDEO)

Ostala je još jedna utakmica do kraja regularne sezone i Voriorsi imaju priliku da poprave skor i postanu rekorderi, ako pobede taj meč protiv Memfisa u sredu na svom terenu.

Stef Kari je ubacio 37 poena uz pet skokova i pet asistencija. Klej Tompson je dodao 14 poena uz šest skokova

- Očigledno je da smo u dobrom ritmu. Ipak, naš cilj je da osvojimo titulu. Ali, sada smo u situaciji da pobedimo u poslednjem meču sezone i uradimo nešto što nije niko u istoriji - rekao je Kari posle meča na kojem je premašio 151 trojku i svoj lični rekord u NBA.

U ekipi San Antonija, Lamarkus Oldridž je ubacio 24 koša, a Kavaj Leonard je ubacio 20 poena. Ostali su bili ispod svog nivoa. Toni parker je dao četiri poena, Đinobili osam, dok je Boban marjanović igrao šest minuta i postigao takođe četiri poena.

Ekipa Denvera poražena je od Jute 100:84, ali bitnije je što je srpski centar Nikola Jokić imao dabl dabl učinak od 19 poena i 11 skokova za 36 minuta na terenu.