Kakav meč na Vembliju: Junajted u 93. otišao u finale FA Kupa, Everton promašio penal (VIDEO)

Marsijal iskoristio kiks odbrane Karamela i u nadoknadi vremena pogodio za 2:1

• 0

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale FA kupa, pošto su na Vembliju savladali Everton 2:1 (1:0).

Neverovatnu utakmicu odigrali su ova dva rivala. Dostojnu polufinala najstarijeg nakmičenja u Engleskoj. I nije mogla da se završi na bolji način - pogotkom Junajteda u 93. minutu nakon što se Everton ispromašivao.

Junajted je poveo golom Maruana Felainija u 34. minutu, potom je u 57. minutu David De Hea odbranio penal Romelu Lukakuu, ali je Everton ipak izjednačio u 76. minutu posle autogola Krisa Smolinga.

Ipak, veliku radost Junajtedu doneo je Entoni Marsijal pogotkom u trećem minutu nadoknade. Gol Francuza usledio je kao kazna za sve promašaje Karamela pri rezultatu 1:1.

Junajted će u finalu, 21. maja, igrati protiv pobednika drugog polufinala između Votforda i Kristal Palasa.