JUVE JE ŠAMPION ITALIJE: Roma srušila Napoli u 89. i krunisala crno-bele! Milan izgubio u 95. minutu (VIDEO)

Rimljani pobedili 1:0 u derbiju 35. kola Serije A

• 0

Radža Najngolan je junak Rome, ali i Juventusa, nakon što je u 89. minutu srušio Napoli u derbiju 35. kola Serije A.

Svoj tim je vratio u borbu za drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona, dok je Juventusu doneo 32. Skudeto. Novi-stari šampion sada ima 12 bodova više od Napolitanaca, tri kola pre kraja.

Derbi nije opravdao očekivanja, pogotovo u prvom poluvremenu. U finišu se borba rasplamsala, a belgijski reprezentativac je probudio Olimpiko nakon što mu je Salah poslužio loptu kao na tacni.

I pre ovog meča bilo je jasno da će Juve prigrliti titulu, ali sada je i teoretski upisao zvezdici. Međutim, ta borba za drugo mesto biće i te kako zanimljiva.

Roma do kraja gostuje Đenovi i Milanu, dok kod kuće dočekuje Kjevo. S druge strane, Napoli u narednom kolu igra sa Atalantom kod kuće, potom ide u goste Torinu, a za kraj dočekuje Frozinone.

Fudbaleri Milana nastavili su po starom, a novi trener Kristijano Broki ima razloga za brigu. Ali i za ljutnju pošto su Rosoneri poraženi od verovatno novog člana Serije B, ekupe Verone - 2:1.

Poveli su gosti golom Meneza u 21. minutu, ali je u drugom poluvremenu usledio preokret. Najpre je Pacini u 72. izjednačio iz penala, da bi tri boda Veroni doneo Siligardi u 95. minutu.