Još malo, samo malo: Lester odoleo protiv Mančestera! (FOTO)

Ako Totenhem u ponedeljak ne pobedi Čelsi, "lisice" će postati prvaci Engleske!

• 2

Nije kraj, ali je Lester sada, posle remija sa Mančester junajtedom, tako blizu titule prvaka Englekse da gotovo može da napipa pehar koji im se već dugo smeši.

"Lisice" su odigrale 1:1 protiv Mančestera na "Old Trafordu", što znači da sada imaju velikih 8 bodova više od Totenhema dva kola pre kraja, i biće prvaci ako "pevci" u ponedeljak ne pobede Čelsi u gradskom derbiju.

Svaki drugi ishod ustoličiće Ranijerijeve heroje na pijadestal Premijer lige.

Mančester, kome je pobeda takođe bila preko potrebna zbog jurnjave za Ligom šampiona, poveo je preko Marsiala u 8. minutu, a izjednačio je Ves Morgan u 17.

Gosti, koji u poslednja dva kola igraju protiv Evertona i Čelsija, poslednjih desetak minuta grčevito su branili bod sa desetoricom posle isključenja Drinkvotera (dva žuta).

- Težak meč, jako naporan, ali smo na kraju zasluženo došli do boda - rekao je odmah posle sjajne utakmice kapiten i strelac jedinog gola za goste Ves Morgan.

Bio je to sjajan meč. Prepun tempa, takmičarske tenzije, žestoke borbe za svaku loptu i svaki pedalj terena, oplemenjen i sa dva gola, a moglo ih je biti još...

Gosti kao da su u povoju meča bili u grču pa su prvih desetak minuta striktno mislili na odbranu svog gola, ali im nije bilo pomoći posle prodora Valensije, "cima" Rašforda, koji je promašio loptu, i egzekucije Marsijala. Francuz je sačekao centaršut na drugoj stativi i matirao Šmajhela, koji je možda mogao bolje da reaguje u tom trenutku.

Ali Dancu se nema šta zameriti zbog svega toga što je u nastavku, pogotovo u finišu kada je gospodario kaznenim prostorom.

Tek kad su primili udarac, igrači Lestera su se trgli i počeli da prikazuju igru zbog koje će sasvim izvesno i biti prvaci Engleske. U njihovoj taktici važno mesto zauzimaju "prekidi", jer, pod jedan, imaju izvanredne izvođače istih, i pod dva, imaju igrače koji takve situacije pretvaraju u golove.

Ves Morgan je već jednom ove sezone dao važan gol Sautemptonu, a snažni kapiten je i na "Old Trafordu" bio sjajan u datom trenutku. Posle ubačene lopte Drinkvotera, skočio je pred golom i savladao De Heu, za, ispostaviće se konačnih 1:1.

Daleko od toga da je to bilo sve što je bilo vredno pomena na "Teatru snova".

Lester je od gola Morgana bio bolja ekipa, kreirali su gosti sijaset polušansi, ali je mreža De Hee mirovala do kraja. Ulaskom Mate, Depaja i Erere Junajted je do maksimuma pojačao pritisak na polovini "lisica" čija je odbrana bila na velikim iskušenjima, naročito od isključenja Drinkvotera zbog obaranja Depaja na samoj liniji kaznenog prostora.

Ipak, i sa desetoricom, defanzivni zid Lestera je izdržao.

Fudbalski liliputanci u svetu džinova su još jednom uspeli i sada ih ništa ne može zaustaviti da podignu trofej.