Tonijev oproštaj golom protiv Juventusa, Napoli slavio u Torinu! (VIDEO)

Milan Biševac strelac za goste iz Rima, Đorđević ušao sa klupe, pa "pocrveneo" zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte

• 2

Fudbaleri Verone pobedili su šampiona Italije Juventus sa 2:1, a strelac na meču bio je i Luka Toni kojem je ovo bio oproštaj od igranja fudbala.

Pokušavali su saigrači da mu nameste gol iz igre, ali nisu uspeli, pa je morao da šutira penal u 43. minutu i fenomenalnom panenkom je doneo prednost.

Federiko Vivani je povisio na 2:0, u 55. minutu, a konačan rezultat je postavio Paulo Dibala u 90.

Napoli je pobedio u Torinu sa 2:1 i tako se vratio na drugo mesto tabele.

Izgleda da će Karpijev boravak u eliti, prvi u istoriji, trajati "samo jedno leto".

U utakmici pretposlednjeg kola Serije A, na svom terenu, Karpi je ugostio Lacio u meču od ključnog značaja za opstanak u Seriji A, i sve je delovalo kao početak iz bajke kada je Džeri Mbakogu izborio penal, koji je uzeo da izvede.

Nigerijac, ipak, nije bio dovoljno siguran, pa mu je Marketi odbranio penal. Igrao se 12. minut.

Od tog trenutka, kola su krenula nizbrdo za Karpi - ka zoni sumraka.

Milan Biševac u 24. i Antonio Kandreva u 32. minutu kaznili su domaći tim za promašaj sa bele tačke, ali Karpiju se ukazala još jedna idealna šansa da se vrati u meč, da ne može biti bolja. Opet penal, za koji se izborio Mbakogu, i koji je ponovo izveo - i ponovo promašio!

Neverovatno, Marketi je na isti način kao kod prvog šuta pročitao da će snažni Nigerijac gađati donji levi ugao.

Navijači Karpija, najblaže rečeno, bili su u šoku posle prvih 45 minuta meča.

U nastavku, demoralisani domaćini primili su još jedan gol (Miroslav Klose), ali su i uspeli da daju jedan. I to preko tragičara utakmice, Mbakogua.

Dobra vest u lošem danu za Karpi je remi Palerma u Firenci, što znači da Sicilijanci imaju samo bod više pred poslednjih 90 minuta, ali i meč sa "fenjerašem" Veronom, dok će tim iz Modene tražiti pobedu u Udinama.

Za goste iz Rima u prvoj postavi našli su se Basta i Biševac, kasnije je ušao Đorđević, ali je on u 90. minutu dobio crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte.