≫

ZVEZDA ŠAMPION! Crveno - beli posle 22 godine odbranili tron! (FOTO)

Zvezda pobedila Partizan sa 70:65 i sa 3:1 pobedila u finalu plej ofa i došla do 17. titule prvaka

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu šampiona Srbije! Crveno-beli su pobedili večitog rivala Partizan sa  70:65 (18:22, 23:17, 15:9,14:17)  i posle 22 godine uspeli da odbrane tron.

Junak utakmice je Maik Cirbes centar Zvezde koji je pogodio sva četiri slobodna bacanja na kraju meča i tako održao svoj tim u vođstvu i obezbedio titulu.

U dosta neizvesnoj  i ne tako lepoj utakmici, Zvezda je ključni momenat imala u trećoj četvrtini kada je odbranom uspela da zaustavi Partizan i ode na plus 8 (48:56)

U poslednjih deset minuta Partizan je pokušao da stigne nošen podrškom navijača.

Međutim nisu imali snage. I pored dobre odbrane u napadu su promašivali i umor je učinio svoje.Ipak, uspeli su na dva i po minuta pre kraja trojkom Vilsona da dođu na 61:65.

Usledila je drama. Malo kasnije Murić je doneo 63:65 na 39 sekundi pre kraja. Ali je Cirbes uzvratuo i bio precizan sa slobodnih bacanja i doneo četiri poena viška.

U sledećem napadu poentirao je Džons za 65:67, a Partizan se odlučio da pravi faul na Cirbesu na 19 sekudni pre kraja.

Nemački košarkaš je ponovo ubacio dva bacanja i doneo 69:65, a u sledećem napadu Partizan je sedam sekudni pre kraja promašio i tu je bio kraj. Fauliran je Dangubić koji je postavio konačan rezultat.

Najefikasniji u timu Zvezde bili su Marko Simonović sa 15 i Maik Cirbes  sa 15. Kod Partizana Novica Veličković je predvodio tim sa 19  poena.

Prvo poluvreme proteklo je u egal igri. Partizan je imao incijativu  i vodio je najviše šest poena razlike (19:13 , 29:23)ali se Zvezda vraćala (31:30)

Partizan je imao dosta slobodnih bacanja u prvih 20 minuta, ali je promašio čak osam, što je i uzrok da ne stekne prednost, i dozvoli Zvezdi da na poluvreme ode sa dva poena viška 39:41.

U nastavku meča viđena je veoma loša košarka. Poslednji koš iz igre postigao je Novica  Veličkovića u 23. minutu  i od tada su ekipe uglavno sa linije slobodnih bacanja postizale poena.

Zvezda je bila uspešnija, tačnije imala je mnogobolju odbranu pa je sa penakla došla do devet poena viška 44:53.

Poslednjih deset minuta meča protekli su u pokušajima Partizana da se vrati u život, ali je Zvezda održavala prednost (58:65).

I baš kada je izgledalo da neće uspeti usledila je trojka Vilsona koja je dala dodatnu snagu i šansu (61:65)

U tim momentima dok je Partizan stizao rezultat, Zvezda je promašila čak tri napada.

Na kraju crno-beli nisu uspeli jer je Cirbes ubacio četiri ključna bacanja na već opisan način i tako obezbedio titulu.