≫

Košmarna noć za Ronalda! Promašio penal i gomilu prilika, Portugalci remizirali!

Fudbaleri Portugalije i Austrije odigrali bez golova

• 18

Portugalija još ne zna za pobedu na Evropskom prvenstvu u Francuskoj! U utakmici drugog kola, sa Austrijom je odigrala 0:0 u Parizu, što je drugi remi posle onog protiv Islanda na startu.

Dvadeset i tri udarca ka golu, dva puta pogođena stativa, i to jednom iz penala. Mogli ste da osetite u vazduhu gol favorita na ovom meču, ali njega nije bilo.

Na ovoj utakmici, Kristijano Ronaldo je obario rekord koji je do sada držao Luis Figo - ovo mu je bila 128. utakmica na kojoj je nastupio za nacionalni tim.

Ali je fudbaler madridskog Reala huktao tokom meča više nego na bilo kom u poslednjih nekoliko godina - propustio je gomilu prilika i pogodio stativu iz penala.

Fudbaler madridskog Reala od početka prvenstva uputio je 20 šuteva ka golu.

Tabela grupe F izgleda potpuno neverovatno: Mađarska 4, Island 2, Portugalija 2, Austrija 1.

To znači da u poslednjem kolu i Portugalci i Austrijanci moraju da pobede ako žele da se nađu u narednoj fazi takmičenja.

Naredni mečevi: Mađarska - Portugalija (sreda, 18.00), Island - Austrija (sreda, 18.00)

PORTUGALIJA: Rui Patrisio, Vieirinja, Pepe, R. Karvaljo, Gerero, Kvarežma (od 71. Žoao Mario), V. Karvaljo, Žoao Mutinjo, Andre Gomes (od 83. Eder), Nani (od 89. Silva), Ronaldo.

AUSTRIJA: Almer, Klajn, Prodl, Hintereger, Fuks, Harnik, Ilsanker (od 87. Vimer), Alaba (od 64. Šopf), Baumgartlinger, Arnautović, Sabicer (od 85. Hinterser).

Portugalci su bili ti koji su diktirali tempo meča, bili opasniji i stvorili su više prilika - samo u prvom poluvremenu su imali 13 šuteva ka golu protivnika.

Ubedljivo najbolju priliku imao je Nani, kada je glavom pogodio stativu, u 29. minutu. Kada su u pitanju ostali pokušaji, dominirao je Ronaldo: sa distance, glavom, iz slobodnog udarca... skoro da nije bilo više situacije iz koje je najpoznatiji Portugalac pokušao da savlada Almera.

A iskusni golman Austrije takođe je bio fantastičan - "skinuo" je upravo Ronaldu bombu sa 20-ak metara, a i izašao je kao pobednik iz duela jedan-na-jedan sa Nanijem.

Kako je vreme odmicalo, a Portugalci sve više pretili, Austrijanci su prešli u defanzivu i čekali neku priliku iz kontre ili iz prekida, a pravo rečeno, nije im bilo baš dozvoljeno da kreiraju šanse pred golom Ruija Patrisija.

Košmarno veče je Ronaldo upotpunio svojim prvim promašajem sa penala za nacionalni tim - u 79. minutu je pogodio stativu, a nekoliko minuta kasnije mu je sudija Nikola Ricoli poništio gol zbog očiglednog ofsajda.

Ovo za sada uopšte nije turnir Kristijana Ronalda.