Prva pobeda košarkašica Srbije, još samo jedna do četvrtfinala! (FOTO)

Srpske gracije ostvarile prvu pobedu na Olimpijskim igrama u Riju

• 10

Košarkašice Srbije pobedile su Kinu sa 80:72 i tako ostale u igri za plasman u četvrtfinale košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama.

Našim devojkama ostala je još jedna utakmice protiv Senegala i ako to pobede sigurno su da u četvrtfinalu.

Ovo je bila prva pobeda košarkašica Srbije na Olimpijskim igrama u istoriji naše zemlje.

Najefikasnije u timu naše ekipe bile su Ana Dabović sa 23 poena, Sonja Petrović sa 20, dok je Danijela Pejdž ubacila 12 koševa

Sve je rešeno u trećoj četvrtini kada je naš tim napravio seriju 26-9 i stigle do velikih 66:43 ili plus 23 razlike.

Inače, prvo poluvreme proteklo je u egal igri, iako je naša selekcija imala i 10 poena prednosti 24:14. Ipak, Kineskinje su upornom igrom uspele da se vrate i da u jednom trenutku povedu 31:30.

Međutim, do poluvremena naša ekipa je održala prednost od šest poena 40:34.

Tek u trećoj četvrtini su stvari došle na svoje mesto. Srbija je snažnom odbranom i kontranapadima došla do 52:36 u 25. minutu. Malo jkasnije bilo je već plus 20 59:39.. Bila je to serija 19-5 na startu treće četvrtine.

Poslednja četvrtina je odigrana rutinski i naše devojke su podigle razliku na plus 27 70:43 na startu perioda i samim tim je meč teoretski bio gotov. Međutim, Kineskinje su trojkama pripretile i uspele da smanje prednost na 11 razlike 80:69 na minut pre kraja i to je bilo to.