≫

FELPSOV OPROŠTAJ U SUZAMA: Osvojio 5. zlato u Riju i rekao zbogom plivanju! (VIDEO)

Najveći u istoriji ovog sporta oprostio se u velikom stilu pobedom u štafeti na 4x100 metara mešovito

• 16

Majkl Felps se od plivanja oprostio u velikom stitlu! Najbolji plivač u istoriji osvojio je petu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju u štafeti 4x100 metara mešovito.

To je Felpsu ukupno 23. zlatna medalja u na olimpijskim igrama, čime je dodatno popravio svoj lični rekord.

Rajan Marfi je Amerikancima doneo ubedljivu prednost već na startu, jer je leđni stil otplivao čak sekund ispred konkurenata.

Ipak, Adam Piti je prsnim stilom nadoknadio sve to i Britanci su prešli u vođstvo.

A onda je za Amerikance krenuo da pliva Majkl Felps i doneo je Amerikancima prednost od 41 stotinku pre poslednje izmene u kojoj je za SAD plivao Nejtan Adrijan.

On je ubedljivo sačuvao prvo mesto i na kraju je trku završio vremenom 3.27.95, čime je postavljen novi olimpijski rekord.

Britanci su osvojili srebro sa 3.29.24, a bronza je pripala Australijancima sa 3.29.93.

Majkl Felps nije mogao da sakrije suze posle osvojene nove zlatne medalje, kojom se oprostio od plivanja u velikom stilu, pošto je prethodno najavio da mu je ovo poslednje takmičenje u karijeri.

Felps je trenutno najdominantniji sportista u Riju, pošto je osvojio pet zlatnih medalja i jednu srebrnu, pošto samo na 100 metara delfin nije uspeo da trijumfuje.