SPEKTAKL U LONDONU: Sedam golova i pobeda Liverpula! (VIDEO)

Brazilac Kutinjo "golom sezone" najavio rapsodiju gostiju na "Emirejtsu"

• 1

Kakav meč - strašan meč na otvaranju sezone za Arsenal i Liverpul.

Na "Emirejtsu", u okviru prvog kola Premijer lige, videli smo fudbalski blokbaster: sedam golova, jedan neverovatan, otvorenu igru oba tima (ne možemo reći i kvalitetnu) i pobedu ekipe Jirgena Klopa, koja je vodila 4:1, pa do kraja jedva uspela da sačuva tri boda:

Arsenal - Liverpul 3:4 (1:1)!

Sve je dobro počelo po "tobdžije", koje se, već tradicionalno, nisu razbacivale parama u prelaznom roku za razliku od rivala, pa su starosedeoci i dalje najjači Vengerov adut. Upravo je igrač sa najdužim stažom u ekipi Teo Volkot, postigao gol za vođstvo, međutim taj trenutak bio je samo početak kraha domaćeg tima.

U roku od samo dvadesetak minuta, odbrana Arsenala kapitulirala je čak četiri puta!

Kutinjo dva puta, Lalana, i na kraju, posle maestralnog solo prodora Mane, preokrenuli su rezultat već do 63. minuta, kada je mnogima na stadionu delovalo da timu iz Londona preti katastrofa.

Od četiri gola gostiju dva su posebna priča. Kutinjov, za 1:1, ući će u najuži izbor za gol sezone.

Bio je to fantastično izveden slobodan udarac sa tridesetak metara kojim je Brazilac skinuo "paučinu" sa gola Petera Čeha.

Ipak, posle 1:4, usledio je furiozan odgovor Arsenala preko Okslejd-Čembrlena i Kaluma Čejmbersa, pa je odjedanput tim iz Londona "živnuo" i uzvratio udarac. Ipak, bio je to i kraj goleade u nedelju popodne u Londonu. Gosti su uspeli da sačuvaju mrežu i tako upišu prva tri boda.

Marko Grujić čitav meč je presedeo na klupi, dok Lazara Markovića nije bilo ni u protokolu.