≫

Mihajlović se smejao kad je golman kog je otkrio odbranio penal njegovoj ekipi! (FOTO)

Odlična utakmica odigrana je na San Siru!

• 2

Kakav početak sezone za Milan! "Rosoneri" su upisali prvu pobedu protiv Torina 3:2, u jednom vrlo uzbudljivom meču.

Na klupi gostiju bio je Siniša Mihajlović, a navijači Milana su ga dočekali ovacijama. Oni, u krajnjem slučaju, nisu ni želeli da srpski stručnjak dobije otkaz krajem prošle sezone.

Utakmicu su obeležila dvojica igrača - Karlos Baka svojim het-trikom, i mladi golman Đanluiđi Donaruma.

Ako se sećate, upravo je Mihajlović dao šansu tada šesnaestogodišnjem golmanu u Milanu, i očigledno ga je dobro procenio, jer je Donaruma odbranio penal Belotiju u šestom minutu sudijske nadokande.

Miha nije odoleo i nasmejao se intervenciji dečaka kog je otkrio.

- Da sam znao da će da odbrani penal, ne bih mu da priliku da debituje - rekao je Mihajlović posle meča kroz smeh i dodao:

- Nasmešio sam se posle toga jer sam pretpostavio da će Baselji da promaši. Nažalost, skoro uvek sam u pravu. Nakon toga sam mu prišao da ga ohrabrim, ali on sledeći put neće šutirati penal - rekao je Mihajlović.

Milan je poveo u 38. minutu, posle dobre lopte Abatea je Baka dobro reagovao.

U 48. minutu je Torino izjednačio preko Belotija, ali već posle dva minuta je Baka opet pogodio na drugoj strani.

Sjajni Kolumbijac je i treći gol postigao u 62. minutu, i to sa penala.

Za dramatičan finiš pobrinuo se Baselji, koji je pogodio u nadoknadi, a posle drugog žutog i automatski crvenog kartona Pelete, dosuđen je penal za Torino.

Ali je Donaruma sprečio Belotija da se podele bodovi.