Dinamo opet u Ligi šampiona, raspad Ajaksa u Rusiji, Borusija "šesticom" izbušila Jang Bojs

U elitu se plasirao i Kopenhagen

• 19

Odigrane su i preostale revanš utakmice plej-ofa Lige šampiona.

Čak 18 golova postignuto je u mečevima koji su odigrani u Rostovu, Menhengladbahu, Salcburgu, Nikoziji i Mančesteru.

Najveću pažnju zaslužuje uspeh ruskog Rostova koji je naneo težak poraz holandskom Ajaksu i prvi put u istoriji kluba igraće u evropskoj eliti.

Ekipa Dmitrija Kiričenka je, posle 1:1 iz Amsterdama, na svom terenu ubedljivo porazila "kopljanike" 4:1 i preusmerila ih na kolosek Liga Evrope.

Utakmica na stadionu "Olimp-2", koju je sudio srpski arbitar Milorad Mažić, protekla je u nadmoćnoj igri domaćeg tima koji je u vođstvo efektnim udarcem glavom doveo Serdar Azmun u 34. minutu. Bila je to najava debakla gostiju.

U nastavku, za samo 14 minuta, golovima Erokina, Noboe i Polozina, ruski tim je nokautirao Holanđane koji su počasni gol postigli u finišu preko Klasena iz penala.

Liga šampiona igraće se i u Zagrebu!

Dinamo je uspeo da izbori 1:1 u regularnom delu meča protiv Red Bula, a onda i da golom Soudanija u produžecima ostvari još jedan uspeh vredan poštovanja i obezbedi 14 miliona evra.

Podsetimo da su "modri" ovog leta već zaradili ozbiljan novac od prodaje Marka Pjace Juventusu (23 miliona evra), a usokoro se opršataju i od Marka Roga koji se seli u Napoli (15 miliona evra), čime je po ko zna koji put prvak Hrvatske potvrdio da je igrački i organizaciono bez premca u ovom delu Evrope.

Veliki broj golova viđen je u Nemačkoj, gde je Borusija, posle 3:1 iz Berna, dala duplo veći broj golova Jang bojsu i u velikom stilu se plasirala u Ligu šampiona - 6:1!

Zanimljivo, sve golove za domaći tim postigla su dvojica igrača: Toron Azar i Rafael, obojica po tri.

U Ligu šampiona ide i danski Kopenhagen zahvaljujući golu Santandera u 84. minutu za 1:1 u Nikoziji protiv APOELA-a, pa su Danci, sa ukupnih 2:1, prošli dalje.

Mančester siti je rutinski odradio posao protiv Steaue na svom stadionu i zabeležio još jednu pobedu, ovoga puta skromniju (1:0), za razliku od meča u Bukureštu kada je bilo 5:0.