≫

Gaćinović ubio Šalke u pojam, Obamejang na startu Bundes lige pokazao zašto ga traži pola Evrope (FOTO) (VIDEO)

Dortmund uspešno započeo novu sezonu u Bundes ligi zahvaljujući svom najboljem strelcu, a takođe i Ajntraht za koga je sjajnu partiju pružio srpski internacionalac

• 0

Borusija Dortmund je uspešno započela novu sezonu u Bundes ligi, pošto je na svom stadionu savladala Majnc sa 2:1, a najzaslužniji za tri boda bio je dvostruki strelac Pjer Emerik Obamejang.

Gabonac je i u prvom kolu nemačkog šampionata pokazao zašto je ovog leta bio jedan od najtraženijih napadača na fudbalskom tržištu, ali je Borusija za sada uspela da odoli milionskim ponudama i sačuva svog najboljeg strelca u timu.

Obamejang je u 16. minutu bio na pravom mestu u kaznenom prostoru posle centaršuta nove akvizicije Anrea Širlea i prosledio loptu u mrežu, da bi meč rešio pred sam kraj meča, kada je postigao gol za 2:0 sa penala.

Ipak je Majnc uspeo da ublaži prednost u 2. minutu sudijske nadoknade i tako postavi konačan rezultat od 2:1.

Keln je savladao Darmštat sa 2:0, a Miloš Jojić je bio u igri do 87. minuta. Volfsburg je istim rezultatom savladao Augzburg sa 2:0 na gostovanju, dok je pobedom novu sezonu započeo i Ajntraht, pobedom od 1:0 nad Šalkeom.

Jedan od najzaslužnijih za trijumf Šalkea bio je srpski internacionalac Mijat Gaćinović, koji pružio sjajnu partiju i iznudio je i penal, koji ipak nije iskorišćen, jer ga je Mejer kasnije promašio.

1-0 All Goals Highlights HD - Eintracht... by football-time

Ipak, isti igrač se ranije iskupio za to, jer je postigao jedini gol na meču posle asistencije Huštija u 13. minutu.

Hamburger i Ingloštat su remizirali sa 1:1, dok je Borusija golom u 85. minutu uspela da savlada Leverkuzen u poslednjem meču subotnjeg dela programa.