Čelsi opet deluje moćno, prva pobeda Lestera (FOTO)

Londonski "plavci" posle tri kola imaju tri pobede

• 0

Fudbaleri Čelsija nastavili su u pobedničkom ritmu na početku sezone u Premijer ligi.

Posle Vest Hema i Votforda, ekipa Antonija Kontea pobedila je i treći put, najlakše do sada, autsajdera Barnli rezultatom 3:0 i šepuriće se na vrhu tabele minimum do narednog kola.

Za preporod Čelsija velike zasluge idu na račun italijanskog stratega, koji ne samo da je uspeo da "skocka" ekipu, već i da oživi Edena Azara, igrača koji je minule sezone postigao samo četiri gola, a u tri kola ove već pola od tog broja.

Belgijanac je u povoju utakmice bio strelac gola kojim je potvrdio da je ponovo "onaj stari" i njime najavio siguran trijumf na "Stamford Bridžu", koji su overili Vilijan i Moses.

Srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović i dalje uživaju veliko poverenje Kontea i obojica su bili u startnoj postavi.

Istovremenu, na terenu aktuelnog šampiona, Lester je iz trećeg puta zabeležio prvu pobedu u novoj sezoni. "Lisice" su savladale "labudove" iz Svonsija 2:1 uz golove Vardija i Morgana.

Bilo je to dovoljno za prvu "trojku" predstavnika Engleske u Ligi šampiona, mada bilo je brige do kraja za pobedu, jer je leroa Fer prepolovio prednost i uveo meč u neizvestan finiš.

Pobedu kod kuće u mečevima koji su bili igrani od 16 sati ostvario je još samo Everton, i to autogolom golmana Stouka Šeja Givena koga je lopta, posle penala Bejnsa i odbitka o stativu, pogodila u leđa i završila u mreži. Bio je to jedini gol na meču.

Konačno, proradio je i Arsenal.

Prvu pobedu četa Arsena Vengera zabeležila je na gostovanju u Votfordu, 3:1.

Sve je po pitanju pobednika bilo rešeno u prvom poluvremenu, kada su "tobdžije" sa tri gola u režiji Kasorle (penal), Sančesa i Ozila završile sav posao, pa su u drugom poluvremenu rutnirano sačuvale ubedljivo vođstvo.