Rakitić doneo Barsi trijumf na vrućem gostovanju, ali je lider Primere totalno iznenađenje! (VIDEO)

Barsa maksimalna posle dva kola, preživela je i teško gostovanje u Bilbau

• 4

Barselona je pobedila na teškom gostovanju u Bilbau minimalnim rezultatom 1:0 golom Ivana Rakitića u 21. minutu, pa iz prva dva kola ima maksimalnih šest bodova.

Imao je aktuelni pamoion dominaciju u posedu, ali je i Atletik imao svoje šanse i često je pretio iz kontri, a uostalom, imao je i više šuteva u okvir gola - četiri naspram Barsinih tri.

I golu Rakitića prethodila je velika šansa domaćih, koju nisu iskoristili. Usledila je kazna i posle sjajnog centaršuta Arde Turana, hrvatski reprezentativac je bio najviši u kaznenom prostoru i glavom s lakoćom smesito loptu u mrežu. Ispostavilo se da je postavio konačan rezultat, iako je i na jednoj i na drugoj strani bilo šansi u nastavku meča.

Barsa je posle dva kola na drugom mestu na tabeli, pošto je Las Palmas lider zbog bolje gol razlike. Novajlija u ligi je sa čak 5:1 savladao Granadu i to mu je donelo lidersku poziciju posle dva kola. Isti broj bodova kao i oni i Barselona ima i Real Madrid, a zatim slede Sevilja, Hion, Deportivo i Leganes sa po četiri.