≫

SENZACIJA NA KAMP NOU: Kataijev Alaves srušio Barsu! (VIDEO)

Ovo im je bila prva pobeda na stadionu Barse posle punih 16 godina

• 7

Fudbaleri Alavesa priredili su veliko iznenađenje u 3. kolu Primere, pošto su savladali Barselonu sa 2:1 i to na Kamp Nou. Nije se Luisu Enrikeu isplatilo  to što je odmarao Mesija i Suareza, koji meč počeli sa klupe. Ušli u drugom poluvremenu da pokušaju da preokrenu rezultat, ali ni to nije pomoglo protiv disciplinovane ekipe Alavesa.

Gosti su poveli u 39. minutu golom Dejversona, koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru posle jednog centaršuta sa desne strane i preduhitrio je odbranu Barse.

Drugo poluvreme je počelo idealno za Barsu, jer su preko Matjea izjednačili već u 46. minutu, odnosno u 55. sekundi nastavka.

Mnogi su mislili da će Barsa posle toga potpuno preokrenuti rezultat u svom stilu, ali Alaves je imao drugačije planove.

Jedna kontra i greška Maskerana donela je Ibai Gomezu šansu da pogodi u 64. minutu, a na kraju se ispostavilo i da je to bio konačan rezultat.

Podsetimo, za Alaves je poslednjeg dana prelaznog roka potpisao Aleksandar Katai, koji nije bio u protokolu za meč na Kamp Nou, ali su i bez njegove pomoći igrači Alavesa došli do istorijske pobede, prve na Kamp Nou još od 2000. godine.