Nova medalja za Srbiju: Šuranji upucao zlato i rekord u Riju!

Veliki uspeh za Šuranjija i srpsko streljaštvo na Paraolimpijskim igrama

• 6

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Laslo Šuranji osvojio je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru u disciplini malokalibarska puška 50 metara trostav u kategoriji SH1.

On je u finalu ostvario rezultat od 453,7 krugova, što je novi rekord u finalima Paraolimpijskih igara.

Srebrna medalja pripala je Abdulu Sultanu Alarjaniju iz Ujedinjeni Arapskih Emirata s rezultatom 451,6 krugova, dok je Izraelac Doron Šaziri osvojio bronzano odličje s rezulatom od 437,5 krugova.

Šuranji je tako Srbiji doneo četvrtu medalju na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto su stonoteniseri ranije danas osvojili tri odličja jednu zlatnu i dve bronzane.