≫

Tobdžije ''nakantale'' Konteov Čelsi u londonskom derbiju, Liverpul petardom rastrgao Tigrove (VIDEO)

Crveni vezali četvrtu pobedu u svim takmičenjima, dok je Siti jedini za sada sa maksimalnim učinkom posle šest kola

• 0

Ozbiljna kriza je u Čelsiju, kome očigledno ni dolazak Antonija Kontea nije pomogao početkom sezone, pošto su doživeli novi poraz. Ovoga puta od gradskog rivala Arsenala, koji je slavio na Emirejtsu sa 3:0.

Aleksis Sančez je u 11. minutu doneo prednost domaćinima, ali za to može da zahvali Geriju Kejhilu, koji mu je dao loptu na tacni, a on je to obilato iskoristio pred golom Tiba Kurtoe i samo bocnuo loptu i plasirao je u mrežu za vođstvo.

Prednost je duplirao samo tri minuta kasnije Tio Volkot posle asistencije Belerina, da bi totalni debakl Plavaca nagovestio Ozil u 40. minutu na asistenciju Aleksisa Sančeza.

Arsenalu je ovo bila četvrta pobeda ove sezone i sa 13 bodova se izjednačio sa Liverpulom i Evertonom na deobi trećeg mesta, dok je Čelsi doživeo drugi poraz i trenutno je na 8. mestu.

Kakav fudbal je Liverpul počeo da igra pod Jirgenom Klopom ove sezone! Izgleda da je harizmatični Nemac konačno oformio ekipu po svojoj zamisli i sada melje protivnike redom kao prava nemačka mašina.

Crveni su vezali i četvrtu pobedu zaredom, a ovoga puta je stradao Hal, koga su na Enfildu savladali sa 5:1. Adam Lalana je otvorio goleadu u 17. minutu, a do poluvremena je već bilo 3:0, pošto je Milner pogodio sa bele tačke u 30. minutu, a zatim i Mane u 36, na asistenciju Lalane.

Treba napomenutu da je Hal od 29. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Elmohamadi dobio direktan crveni karton.

Tigrovi se ipak nisu predavali i u 51. minutu su smanjili prednost preko Mejlera, ali je samo minut kasnije Kutinjo postigao prelep pogodak šutem sa oko 22-23 metara udaljenosti.

Konačan rezultat postigao je Milner svojim drugim pogotkom sa bele tačke.

Šansu sa klupe u poslednjih 15 minuta dobio je i Marko Grujić, koji je zamenio Kutinja, ali do kraja nije bilo ozbiljijih dešavanja na terenu.

Liverpul je ovom pobedom izbio na treće mesto na tabeli.

Prvi je i dalje Mančester Siti, koji je zabeležio i šestu pobedu iz isto toliko mečeva, pošto su na gostovanju savladali Svonsi sa 3:1. Gvardiolina ekipa je došla do vođstva u 9. minutu preko Aguera, ali je Ljorente samo četiri minuta kansije smanjio prednost.

Ipak, u drugom poluvremenu je Aguero postigao još jedan gol, ovoga puta sa bele tačke u 65. minutu, da bi sve dileme otklonio Sterling u 77. minutu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč i u završnici meča zaradio žuti karton.