≫

Napoli slavio uz bombu Hamšika kroz uši golmanu ''letećih magaraca'', Juve pobedio tragikomičnim autogolom (VIDEO)

Stara Dama nije blistala, ali je pobedila 1:0, dok je Napoli bio nešto ubedljiviji protiv Kijeva sa 2:0

• 0

Napoli je nastavio poteru za Juventusom na tabeli Serije A, pošto je u 6. kolu savladao Kijevo sa 2:0 na svom terenu. Golove su postigli u prvom poluvremenu.

Najpre je Gabiadini u 24. mintu doneo prednost lepim golom posle dobre akcije i asistencije Kaljehona, da bi Hamšik u 39. minutu bio precizan posle proigravanja Insinjea.

Slovak je šutirao iz prve levom i matirao Sorentina za 2:0, a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, pa je ekipa sa San Paola nastavila jurnjavu za Starom torinskom damom, koja je prethodno slavila protiv Palerma i sada ima 15 bodova, bod više od Napolija.

Juventusu kad ne ide, protivnik mu pomogne! Tako je bilo i prilikom gostovanja Stare Dame na Siciliji gde su pobedili Palermo rezultatom 1:0 (0:0)

Gol, odnosno autogol, odluke postigao je defanzivac domaćeg tima Goldaniga u 49. minutu, nakon što je centrirao Dani Alveš. I to petom.

Aktuelni šampion Italije je odigrao loše prvo poluvreme, mada ni u drugom nije nešto blistao.

Doduše, Mandžugić je bio stalna opasnost po domaćeg golmana koji mu je jednom odbranio zicer, da bi 20 minuta pre kraja Hrvat zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.