≫

Srbija ubedljivo poražena od Katara: Muslin video nemoć igrača iz Superlige

Selekcija sastavljena od igrača iz domaće lige izgubila 3:0 u prijateljskom meču

Slavoljub Muslin je bio u pravu - u Superligi nema igrača za reprezentaciju Srbije!

Oni koje je tako dobro procenio u tom trenutku nisu ga demantovali u Dohi.

Ekipa sastavljena od igrača iz našeg šampionata, bez fudbalera Vojvodine, obrukala se u prijateljskom duelu sa selekcijom Katara koja je porazila "orlove" rezultatom 3:0.

Sva tri gola, i to u prvom poluvremenu, postigao je Urugvajac sa katarskim pasošem Sebastijan Sorija u 24, 30. i 43. minutu. Gol Srbije branio je čuvar mreže Partizana Kljajić, a ekipu je sa kapitenskom trakom predvodio levi bek Zvezde Mihajlo Ristić.

Na zahtev organizatora utakmica je odigrana bez prisustva gledalaca.

U drugom poluvremenu selektor Muslin izvršio je nekoliko izmena: Ćirković je ušao umesto Petkovića, Kovačević umesto Milenkovića, Gobeljić umesto Ožegovića, Stanojević umesto Ristića, Plavšić je zamenio Mladenovića, a Urošević Miletića.

Promene u timu su tek malo podigle kvalitet igre Srbije koj je u nastavku zaigrala bolje, stvorila i nekoliko šansi, od kojih najbolju nije iskoristio napadač Napretka Slobodan Urošević, na asistenciju Poetanovića.

Vredi reći da je Poletanović bio vrlo raspoložen u drugom poluvremenu sa nekoliko centaršuteva i direktnih udarac u gol, međutim nije to bilo dovoljno za promenu rezultata.

Katar - Srbija 3:0