≫

Velika pobeda Crnogoraca, Slovenci mogli da dobiju Engleze, Levandovski spasao Poljake u nadoknadi!

Devet mečeva odigrano je u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji

• 10

U trećem kolu kvalifikacija za Mundijal 2018, Eks-Ju reprezentacije su se pokazale jako dobro: posle pobeda Srbije i Hrvatske, odlične rezultate su upisali i Crna Gora i Slovenija.

Crnogorci predvođeni Ljubišom Tumbakovićem pobedili su u Danskoj domaću selekciju minimalnim rezultatom 1:0, pogotkom Bećiraja u prvom poluvremenu. Uspeli su da prednost zadrže do samog kraja, i upišu i drugu pobedu u svojoj grupi.

Ovo je prvi put od 1982. godine da Danci imaju dva poraza u uvodnim kolima kvalifikacija za SP.

Slovenci su igrali nerešeno sa Engleskom 0:0, ali su imali više prilike od večitog favorita, i bilo bi pitanje da li bi Englezi i bod imali u džepu da na golu nije bilo fantastičnog Džoa Harta.

Nemačka je očekivano savladala Severnu Irsku 2:0, golovima Drakslera i Kedire.

Zamalo da kiks napravi Poljska, koja imala 1:1 sa Jermenijom, sve do 6. minuta nadoknade, kada je gol za pobedu postigao Robert Levandovski.