≫

Košmarni povratak Murinja na Stamford Bridž: Čelsi i Matić brutalno ponizili Junajted (VIDEO)

Čelsi sa 4:0 rasturio Junajted u derbiju Premijer lige uz sjajnu partiju srpskog reprezentativca

• 1

Žoze Murinjo se vratio na Stamford Bridž, posle 311 dana od kako je dobio otkaz u Čelsiju. Ovoga puta je bio na protivničkoj strani i brutalno je ponižen. Junajted je ispraćen sa 4:0 u Londonu golovima Pedra, Kejhila, Azara i Kantea. Bila je to prava noćna mora za ''Specijalnog'' na mestu gde je ostavio toliko veliki trag.

Početak meča bio je kao u košmaru. Odmah posle srdačnog pozdrava, Pedro je u prvom minutu postigao gol. Iskoristio je grešku odbrane Crvenih đavola i istrčavanje De Hee i zatresao mrežu već posle 29 sekundi igre.

Kejhil je u 21. minutu povisio prednost posle kornera koji je izveo Azar. Defanzivac Čelsija je bio na pravom mestu u pravo vreme posle još jedne konfuzije u odbrani Junajteda i zakucao je loptu u mrežu.

Tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme, a u nastavku su viđena još dva gola. Za jedan zasluge idu i Nemanji Matiću, koji je upisao četvrtu asistenciju, kojom se izjednačio sa De Brujneom na prvom mestu na listi najboljih asistenata lige.

Iz prve je sjajno uposlio Azara, koji je izlomio Smolinga i postigao gol za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Ngolo Kante, koji je uspisao prvenac u dresu Čelsija. Napravio je pravi slalom kroz odbranu Junajteda i zatresao mrežu za totalni debakl Crvenih đavola i Žozea Murinja.

Junajted je posle četvrtog primljenog gola pokušao da ublaži poraz, imao je nekoliko dobrih šansi, ali je Kurtoa sprečio Crvene đavole da postignu počasni pogodak.

Ovom poberdom je Čelsi došao na četvrto mesto sa 19 bodova, dok je Junajted na sedmom uz 14 bodova.