≫

Božinov sa dva gola doneo Partizanu četvrtfinale Kupa: Volej Bugarina srušio Žarkovo! (VIDEO)

Bugarin sa dva gola obezbedio crno-belima plasman u četvrtfinale Kupa

• 21

Partizan je prvi tim koji se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto je na Banjici savladao Žarkovo sa 2:0. Oba pogotka postigao je Valeri Božinov u drugom poluvremenu.

Najpre u 48, a zatim u 71. minutu i tako rešio meč, nakon priličnog mučenja crno-belih u prvom poluvremenu.

ŽARKOVO - PARTIZAN 0:2

(BOŽINOV 48, 71)

Žarkovo: Marković, Aničić, Stojanović U, Kričak, Milanović, Bainović, Rajić, Basara, Guzina, Stevanović, Čudić.

Partizan: Stevanović, Vulićević, Bogosavac, Ostojić, Milenković, Jevtović, Kosović, Mihajlović, Janković, Đurđić, Božinov.

Partizan se u prvom poluvremenu prilično mučio da probje odbranu fudbalera Žarkova, koji su se opredelili za defanzivnu taktiku i pokušavali su iz kontre da učine nešto više.

Imali su nekoliko poluprilika, koje nisu iskoristili, dok je na drugoj strani bilo malo uzbuđenja pred golom Žarkova. Najupečatljiviji detalj iz prvog poluvremena bila je povreda Miroslava Vulićevića, koji je u 32. minutu morao da napusti teren, i umesto njega je u igru ušao Milan Radin.

Crno-beli su drugo poluvreme počeli mnogo agresivnije. Već posle tri minuta nastavka bilo je 1:0, pošto je Valeri Božinov zatresao mrežu Markovića, posle dobre kombinacije igrača Partizana. Iz neposredne blizine je zakucao loptu u mrežu, a potom gestikulirao nekome na tribinama da ''mnogo priča''.

Meč je rešen u 71. minutu, kada je ponovo Valeri Božinov postigao gol, a ovoga puta na spektakularan način posle centaršuta Nemanje Mihajlovića sa leve strane. Uhvatio je volej iz prve i u stilu Van Bastena postigao spektakularan gol.

Crno-beli su tako prvi obezbedili plasman među osam najboljih u Kupu i čekaju rasplet utakmica, koje su na programu u sredu, a zatim i žreb za četvrtfinale.