≫

Kalabrezi u transu: Istorijska pobeda Krotonea, kiks Rome (VIDEO)

Novajlija u ligi pobedio prvi put u elitnom rangu, tek u 11. kolu, Milan, Lacio i Atalanta uspešni, ne i "vučica" koja se saplela u Empoliju

• 0

Nova runda italijanskog šampionata donela je i jedan istorijski rezultat, nikad viđen do sada: pobedu ekipe Krotonea, protiv Kjeva 2:0, prvu u elitnom društvu ikada.

Podsetimo, ekipi iz Kalabrije ovo je tek prva sezona u Seriji A od osnivanja kluba.

Režiseri velikog rezultata Krotone bili su strelci golova Trota u 45+3. minutu iz penala i Falkineli u nadoknadi drugog poluvremena.

Uprkos pobedi, Krotone je stao na začelju tabele, ali ova pobeda možda bude najava boljeg perioda za ovaj tim koji je u dosadašnjem delu takmičarske kampanje pretrpeo osam poraza, upisao dva remija i tek jednu pobedu.

U preostalim mečevima koji su igrani u nedelju popodne, daleko više razloga za zadovoljstvo imali su domaćini.

Pored Krotonea, pobede su zabeležili Atalanta, Milan i Lacio, dok je jedini meč završen bez pobednika onaj odigran na stadionu "Karlo Kastelani" u Empoliju, gde je gostovala Roma i kiksnula - 0:0.

Na "San Siru" Milan je golom Đakoma Bonaventure iz slobodnog udarca (prizeman udarac ispod "živog zida") savladao Peskaru i tako "poništio" debakl iz Đenove, ujedno se probio na treće mesto, na bod iza Rome.

U Rimu, "nebeskoplavi" su preko Lulića i Imobilea pobedili Sasuolo rezultatom 2:1 i učvrstili se pri vrhu tabele. Strelac za goste bio je Defrel.