≫

Partizan vodio 17 poena razlike, pa izgubio od Cedevite! (FOTO) (VIDEO)

Crno-beli poraženi od Cedevite sa 97:87 u malom derbiju 9. kola ABA lige

• 63

Košarkaši Partizana poraženi su od Cedevite sa 97:87 (22:23,27:28, 24:15,24:21) u jednom od derbija 9. kola Aba lige.

Crno-beli su nastavili gubitnički niz pošto im je ovo treći uzastopni poraz. Sada dele četvrto mesto na tabeli sa Zgrepčanima sa istim skorom 6-3.

Prava šteta za crno-bele jer su u prvom poluvremnu vodili i sa 16 poena razlike 42:25. Međutim, iako su ispustili prednost do poluvremena i imali samno dva poena viška 51:49 Partizan je mogao do trijumfa.

Ključni momenat desio se na početku trećeg perioda kada je Partizan imao prednost 61:56. cedevita je zaigrala zonsku odbranu i totalno poremetila napad crno-belih i onda serijom 17-4 preokrenuli rezultat i stigli do  65:73, a kasnije i 70:81. Tu prednost su održavali do kraja.

Najefikasniji u Partizanu bio je veličković sa 20 poena, Hečer je ubacio 19, Luković 12, a Andrić 11. Kod cedevite Pjer Džekson je ubacio 32 poena uz devet asistencija, dok je Bilan ubacio 19 koševa.

PARTIZAN: Robinson, Ratkovica 8, Vrabac, Marinković 8 (2-5 za tri), Veličković 20 (6sk) Birčević 7, Koprivica 2, Andrić 11 (7-3 za tri), Hečer 19 ( (7-3 za tri, 6 asistencija) Pot, Karahodžić, Luković 12 (4 sk)

CEDEVITA: Džejms 8, Krušlin 2, Katić, Babić 9, Žganec 3, Musa, Bilan 19, begić 3, Tomas 16, Arapović 5, Džekson 32 (9 as)

Posle izjednačenih prvih 10 minuta utakmice, Partizan je upalio motore i pokazao zašto ga zovu "Parni valjak" Za samo pet minuta Partizan je serijom 16-1 stekao prvu veliku prednost 39:23 i to zahvaljujući Novici Veličkoviću koji je vezao devet poena uzastopno i Vili Hečeru. Njih dvojica su dominirala u tom momentu.

Malo kasnije crno-beli su imali i 42:25 i to je bila maksimalna razlika srpskog tima. Delovalo je da će nakon ovoga rutinski privesti meč kraju.

Međutim, Cedevita se nije predala. Posle prigovora sudijama isključen je trener Veljko Mršić i to kao da je pokrenulo ekipu. Tim je u tim momentima preuzeo njegov zamenik, bivši italijanski košarkaš Đanmarko Poceko koji je vrelo energično bodrio ekipu. Prešli su na zonsku odbranu i to je poremetilo crno-bele. Uspeli su da naprave prvu seriju 24-7 i da dođu do izjednačenja 49:49 na poluvremenu.

Ključni momenat desio se na početku treće deonice. Partizan je poveo sa 61:56 i činilo se da će ponovo uspeti da stekne razliku koja garantuje mirnu završnicu, ali desilo se suprotno.

Usledila je nova serija gostiju, ovoga puta 17-2 i Cedevita je povela sa 65:73 na kraju treće četvrtine.

U poslednjoj četvrtini Cedevita je imala i plus 11 81:70 u 33. minutu i tu se već nazirao poraz crno-belih. Pjer Džekson je bio nezadrživ sa 32 poena i devet asistencija.

Cibona - Crvena zvezda 21.00

TABELA: Budućnost 8-1, Crvena zvezda 8-0, Cibona 6-2, Partizan 6-2, Cedevita 5-3, Igokea 4-5, Mega Leks 3-6, FMP  3-5, Krka 4-3, Zadar 3-5, Mornar 2-6, Karpoš Sokoli 1-8, MZT 2-6, Olimpija 2-5