≫

U Arsenalu mislili da se igra jedno poluvreme: Sitijev preokret i šamar "tobdžijama"

Gosti poveli, pa primili dva gola u derbiju 17. kola Premijer lige

• 0

Fudbaleri Arsenala poraženi su u plavom delu Mančestera od Sitija rezultatom 2:1, što im je drugi uzastopni neuspeh i još jedan ogroman korak nazad u borbi za sam vrh koji im sada nije ni "na vidiku".

Da se u fudbalu igra jedno poluvreme, sada bi se pričalo o blistavoj igri i pobedi "tobdžija", ali ako se zanemare prvih 45 minuta, gosti su bili tragični.

Samo jedan udarac u gol - i to onaj Volkotov koji je završio u mreži "građana" bilo je otprilike sve vredno pomena od konkretnog napadačkog repertoara ekipe iz Londona. Bila je to tipična akcija Arsenala sa nizom preciznih dodavanja i završnicom Volkota na asistenciju Sančeza.

Do kraja poluvremena Arsenal je zadržao prednost i odavao je utisak tima koji ume i koji može da odnese tri boda na terenu direktnog rivala za visoku poziciju. Međutim, bila je to samo varka.

U nastavku, nastupio je potpuni krah u igri gostiju čija se odbrana povijala pod naletima i raznovrsnom kombinatorikom fudbalera Mančestera. Takva igra je kad-tad morala da bude materijalizovana golom. Dogodilo se to u 47. minutu kada je Silva parabolom pronašao Sanea (ovaj možda bio i u ofsajdu), a Nemac izjednačio.

Primljen gol kao da je paralisao igračew gostujućeg tima. U njihovoj igri nije bilo hrabrosti da se uzvrati udarac. I zato su kažnjeni i drugi put.

U 71. minutu Sterling je sve sam uradio: predriblao je svog čuvara, a onda vrhunski preciznim udarcem po zemlji, u bliži ugao, savladao Čeha. Bio je to šah-mat za Arsenal koji je sve više, kako je vreme odmicalo, energetski tonuo i gotovo da se pomirio sa porazom.