≫

ZVEZDINA ARMIJA JAČA OD RUSKE! Crveno-beli zgromili prvaka Evrope! (FOTO) (VIDEO)

Crveno-beli u krcatoj Areni odigrali jednu od najboljih utakmica u Evroligi ikada i srušili su CSKA sa 78:67

Košarkaši Crvene zvezde   ostvarili su najveću pobedu u istoriji, ali i u Evroligi otkada je igraju!!

Crveno-beli su pobedili šampiona Evrope sa 78:67 (27:14, 21:20, 16:22, 14:11)  i posle devet poraza u toku istorije ostvarili su prvu pobedu, i to onu najvažniju.

Ovo je sigurno najveći trijumf Crvene zvezde i Dejana Radonjića od povratka u Evroligu 2014. godine.

Zvezda sada ima sedam pobeda i osam poraza i ozbiljno je podigla šanse da se nađe među osam najboljih za plej -of.

CSKA je zaustavljen na samo 67 poena što je istorijski rezultat takođe, jer u proseku daju preko 90 poena.

DOMINACIJA SVIH 40 MINUTA

Treću godinu zaredom Crveno-beli ruše prvaka Evrope ui Beogradu. Zanimljivo je da je Zvezda prethodne dve godine u Beogradu pobeđivala aktuelne šampione Evrope Makabi i Real.

Zvezda je vodila sve vreme svih 40 minuta bila je dominantan tim, a u jednom momentu imala je i 16 poena razlike 50:34 na početku trećeg perioda

CSKA je imao priliku da se vrati i prišao je na minus 6 64:58, ali jeVolters pogodio trojku, pa ulaz i tako je doveo Zvezdu do velikih plus 11 69:58 na četiri minuta pre kraja. To je bio ključni momenat utakmice.

Od tada se Zvezda probudila i zaigrala mnogo bolje i do kraja meča, priključio se i Simonović i zgromili su prvaka Evrope.

VOLTERS ČOVEK ODLUKE

Najefikasniji je bio Ognjen Kuzmić sa 16 poena i 10 skokova, Simonović je ubacio 14 a Dženkins 11 koševa. Ono što je bio ključni detalj za pobedu je odbrana i ukradene lopte Zvezde.

Kod CSKA Miloš Teodosić je ubacio samo šest poena uz četiri asistencije i čak 5 izgubljenih lopti.

Zvezda je odigrala odlično prvu četvrtinu 27:14, a briljantno celo poluvreme u kojem je svela CSKA na samo 34 poena, a ubacili su 48.

Kada neko svede najbolju napadačku ekipu Evrope na samo 38 poena za 20 minuta onda znači da je ozbiljnu odbranu igrao.

Zvezda je najbolji tim Evrolige po ukradenim loptama, a to je dokazala i sada kada je imala 12 ukradenih lopti.

Zvezda je pokazala stav, karakter, odlučnost. Posle prvog poluvremena imali su velikih 14 poena prednosti imali su crveno-beli, a onda je naišla ključna treća četvrtina.

Tada je najveća opasnost da se rezultat preokrene, a Zvezda je uspela da održi prednost na osam razlike. 64:56.

Nijednom razlika nije pala ispod šest poena i to je bio znak da crveno-beli imaju šanse za trijumf. Čovek odluke je bio definitivno Nejt Volters koji je u najvažnijem trenutku pokrenuo tim sa pet vezanih poena i odličnim dodavanjem.

Zvezda je pogodila samo 4 trojke od 16, ali zato su pogodili fenomenalno slobodna bacanja gde su pormašili samo dva penala. Igrali su odlično u drugim segmentima, u igri pod košem i prodorima su najviše pravili probleme CSKA.

CRVENA ZVEZDA: Volters 9, Dangubić 7,  Mitrović 2, Lazić 2, Dobrić, Simonović 14, Rakićević, Dženkins 11, Guduruć 9, Jović 6, Kuzmić 16 (10sk) Bjelica 2.

CSKA: De Kolo 6, Teodosić 6, Agustin 3,  Fridzon 2, Džekson 10, Antonov 2, Voroncević 21, Higins, Kulagin, Hrjapa, Kurbanov 8, Hajns 9.