≫

Barsa je porazom počela 2017: Ni dva crvena kartona hrabrom Atletiku nisu vredela! (VIDEO)

Neverovatna utakmica odigrana je na "San Mamesu"

• 13

Prva utakmica Barselone u 2017. bila je sve samo ne normalna! Za početak, ekipa Luisa Enrikea poražena od Atletika u Bilbau rezultatom 2:1, u šesnaestini finala Kupa kralja.

Gostujuća odbrana na "San Mamesu" je kapitulirala dva puta bukvalno za tri minuta, i to posle samouverenih reakcija domaćih - prvo je Aduriz u 24. minutu glavom spustio loptu koju je maltene sa auta spasio Garsija, a onda je posle dobre reakcije i oduzete lopte Injaki Vilijams na sjajan način završio akciju i duplirao vođstvo, već u 27. minutu.

Od 40. minuta su se nizali žuti kartoni, Umtiti i Aduriz su se laktali i obojica su na taj način kažnjeni, a Barsini igrači su bili nezadovoljni što nije dosuđen penal posle faula nad Nejmarom.

U nastavku je bilo još uzbuđenja, pogotovo kad je Mesi u 52. minutu iz slobodnjaka smanjio rezultat. U završnici utakmice je Atletik ostao sa devetoricom na terenu: najpre je u 74. minutu drugi žuti dobio Raul Garsija, a šest minuta kasnije i Ituraspe.

Dvojicu igrača više Katalonci ipak nisu iskoristili. Poslednju šansu je Barsa propustila u bukvlano poslednjim momentima meča kada je Mesi pogodio stativu.

Barsa će imati ozbiljan zadatak u revanšu na "Nou Kampu".