PRAVDA ILI...? Engleska i Francuska u četvrtfinalu, Ukrajincima nije priznat čist gol (VIDEO)

Pogotkom Vejna Runija selekcija "tri lava" savladala Ukrajinu i kao prva u grupi izbegla Španiju u četvrtfinalu, Šveđani pobedom nad Francuzima sačuvali čast, "trikolore" poraz ipak nije koštao plasmana među osam najboljih

• 0

Listu četvrtfinalista EURA kompletirali su Engleska i Francuska, kao dve prvoplasirane ekipe Grupe D. Englezi su savladali Ukrajinu 1:0, golom najboljeg igrača i strelca Vejna Runija, i zauzeli prvo mesto u grupi, čime su izbegli svetskog i evropskog prvaka Španiju u četvrtfinalu.

Ukrajinci su dominirali većim delom prvog poluvremena utakmice u Donjecku, ali nisu uspevali da nađu put do mreže Hartovog gola. Koliko su bili superiorni govori podatak da Englezi za prvih 45 minuta nisu uputili nijedan šut (ako ne računamo situaciju iz 28 minuta, kad je lopta posle centaršuta Janga samo zakačila Runija), a do vođstva su došli početkom drugog dela igre, posle kiksa odbrane Ukrajinaca.

Ukrajini nije priznat čist pogodak u 63. minutu, kada je lopta posle udarca Marka Devića celim obimom prešla gol liniju. Sudije su se obrukale u toj akciji dva puta, pošto prethodno nisu videle ofsajd ukrajinskog igrača.

Francuska se plasirala među osam najboljih ekipa i pored poraza od 2:0 u poslednjem kolu. Švedska je zasluženo savladala trikolore golovima Ibrahimovića i Sebastijana Larsona. Pobeda "vikinga" mogla je da bude i ubedljivija, jer su propustili nekoliko izglednih prilika. Ipak su se časno oprostili od Evropskog prvenstva...

Engleska će u četvrtfinalu 24. juna u Kijevu igrati protiv Italije, dok se Francuska 23. juna u Donjecku sastaje sa Španijom.

Švedska - Francuska 2:0

(Ibrahimović 54, Larson 90+1)

Stadion: "Olimijski stadion" u Kijevu, Sudija: Pedro Proensa (Portugalija)

Francuska (4-3-2-1): Ljoris - Debuši, Rami, Mekses, Kliši - M'Vila (od 83. Žiru), Dijara - Riberi, Nasri (od 77. Menez), Ben Arfa (od 59. Maluda) - Benzema

Švedska (4-2-3-1): Isakson - Melberg, Grankvist, M. Olson, J. Olson - Larson, Svenson (od 78. Holmen) - Kalstrom, Bajrami (od 46.Vilhemson), Ibrahimović - Toivonen (od 78.Vernblum)

Ukrajina - Engleska 0:1

(Runi 48)

Stadion: Donbas Arena u Donjecku, Gledalaca: 51.000, Sudija: Viktor Kasai (Mađarska)

Ukrajina (4-3-1-2): Pjatov - Selin, Kačeridi, Rakitskij, Timoščuk - Garmaš (od 78. Nazarenko), Gusev, Jarmolenko - Konopljanka - Milevskij (od 88. Butko), Dević

Engleska (4-4-1-1): Hart - Džonson, Kol, Teri, Leskot - Džerard, Jang, Milner, Parker - Runi (0d 87. Čemberlejn) - Velbek (od82. Kerol)

szólj hozzá: Sweden vs France 1:0 Zlatan Ibrahimovic