≫

Novi kiks Gabona, Zvezdin Kanga grejao klupu, Obamejang postigao novi gol

Ni iz drugog pokušaja reprezentacija zemlje organizatora Afričkog Kupa nacija nije zabeležila pobedu

• 2

Reprezentacija Gabona razočarala je navijače i u drugoj utakmici na Afričkom kupu nacija.

Posle remija 1:1 sa Gvinejom Bisau, identičnim rezultatom završen je i njihov duel sa Burkinom Faso u okviru drugog kola Grupe A.

Strelac za selekciju domaćina bio je prva zvezda šampionata Pjer-Emerik Obamejang, iz penala u 38. minutu, ali bilo je to ujedno sve sa konkretnog napadačkog repertoara ekipe Huana Antonija Kamača, jer se rezultat do kraja nije menjao.

Gol za vođstvo Burkine Faso postigao je Pređus Nakoulma u 23. minut.

Za Gabon ovoga puta nije bilo mesta u timu za fudbalera Crvene zvezde Gelora Kangu koji je, za razliku od prvog duela kada je proveo na terenu dvadesetak minuta, protiv Burkine Faso presedeo čitav meč na klupi.

Zanimljivo je da su sva tri dosadašnja duela u grupi A završena identičnim rezultatom - 1:1.

U drugom meču iste grupe, u okviru drugog kola, sastaju se Kamerun i Gvineja Bisao.

Gabon će novu šansu da pobedi i da se kvalifikuje dalje imati protiv najjačeg rivala u grupi, Kameruna.Foto: Tanjug/Ap