≫

Partizan pregazio FMP, koji je napuštao teren tokom meča zbog vređanja Grobara! (VIDEO)

Crno-beli su posle dva vezana poraza uspeli da se vrate na pobednički put i odigraju možda i najbolji meč na Jadranu

Košarkaši Partizana  ubedljivo su pobedili FMP Železnik sa 97:70 (24:19,30:18, 19:19, 24:14) u 19. kolu regionalne ABA lige u malom srpskom derbiju na Jadranu.

Utakmica je bila jako bitna za Partizan koji je pobedom zadržao drugo mesto na tabeli.

Crno beli su pokazali da ulaze u formu odigravši napadački možda i najbolju utakmicu u ABA ligi, gde su čak šestorica igrača bila dvocifrena. Utakmicu je obeležilo i neprimereno onašanje navijača Partizana koji su konstantno vređali protivničke igrače, a posebno Filipa Čovića.

Ratkovica je predvodio tim sa 21 poenom, Veličković je ubacio 17 poena uz 6 skokova i 7 asistencija, Birčević je ubacio 14, Andrić 13,  Hečer i Pot po 10 poena.

Kod ekipe FMP-a Bolden je ubacio 18 poena, a Filip Čović 15 uz čak 8 asistencija.

Ekipa iz Železnika pružila je otpor samo u prvih 12 minuta kada su bili u egalu 24:19.

Nakon toga usledila je prva mini serija Partizana od 10-2 kojom su stekli plus 11 (32:21) Briljirao je u tim momentima plejmejker Branislav Ratkovica sa 8 poena od čega dve trojke.

Imao je FMP priliku da se vrasti u egal, ali nisu bili precizni u napadu, a sa druge strane usledila je nova serija crno-belih.

Novica Veličković i Mihajlo Andrić su izrešetali koš "pantera" i doneli 40:27 u 16. minutu.

Tada je nastao prekid meča, jer su gosti iz Železnika napustili teren zbog vređanja navijača Partizana, a naročito plejmejkera Filipa Čovića.  Ipak, posle pet minuta meč je nastavljen i tada se desio drugi ključni momenat meča.

Pauza nije prijala ekipi FMP-a koji se ohladio u tunelu, pa su Andrić i Veličković dokusurili rivala novom serijom trojki u poena za 54:34 na poluvremenu.

Tada je već teoretski meč bio gotovo, jer nije bilo za očekivati da se FMP vrati do kraja duela.

Sve što su gosti iz Železnika uspeli da urade je da u dva navrata priđu na -13. Najpre u trećem periodu 65:52, a zatim i početkom poslednje deonise 76:63.

Ipak, to nije bilo dovoljno za preokret, jer se ponovo razigrao Ratkovica, a uključio se i Hečer i crno-beli su otišli na 88:63 u 33. minutu i rutinski priveli meč kraju.