≫

Blamaža Partizana: Nemački četvrtoligaš pobedio crno-bele, Leonardo gađao sudiju! (FOTO)

Vrlo loše izdanje ekipe Marka Nikolića u prvoj proveri na Kipru

• 27

Fudbaleri Partizana nisu se proslavili u prvoj utakmici koju su odigrali na Kipru, gde se pripremaju za nastavak sezone.

Crno-beli su poraženi od člana nemačke regionalne lige (četvrti rang takmičenja) Kikers Ofenbaha rezultatom 2:1 (1:0).

Generalno gledano, bila je to vrlo loše izdanje igrača Marka Nikolića naročito u prvom poluvremenu u kojem je nemački tim bolju i konkretniju igru krunisao golom Konstantinosa Neofitosa iz penala u 43. minutu.

Mohamed El Monir je bio igrač koji je skrivio prekršaj za njstrožu kaznu.

Vredna pomena iz prvog dela igre je i prenaglašena nervoza Brazilca Leonarda koji je najpre ošamario jednog igrača nemačkog tima, a onda i gađao sudiju loptom, međutim ovaj mu je "progledao kroz prste" pa je Južnoamerikanac prošao bez isključenja.

U nastavku, Partizan je bio upadljivo bolji, ali nije imao sreće da iz nekoliko situacija ranije postigne gol.

Dva puta lopta je pogađala stativu Kikersa posle pokušaja igrača crno-belih, a jednom je golman Nemaca uspeo da spreči njen prelazak preko gol-linije, mada ostaje velika dilema da li je bila ispravna odluka sudije da ne prizna pogodak.

U jeku inicijative Partizana, Beograđane je stigla kazna.

Albanac Dren Hodža šutirao je sa dvadesetak metara i iznenadio Kljajića.

Tri minuta pre kraja, igrač koji je na probi u Partizanu, Vladimir Đilas, konačno je uspeo da uradi ono što nisu pre njega Leonardo i njegovi saigrači - postigao je gol, samo utešni kako se ispostavilo.

Bivši napadač Jagodine dobro je regaovao glavom u petercu i smestio loptu u nebranjeni deo gola Kikersa.

Naredni meč crno-beli igraju već od 15 sati, a rival je poljsku Koronu.