≫

Surova osveta Barselone: Katalonci dali ŠEST golova za pola sata!

Igrači Alavesa nisu znali šta ih je snašlo

• 3

Fudbaleri Alavesa dugo će pamtiti početak sezone 2016/2017 i meč u Barseloni gde su, na opšte iznenađenje, priredili senzaciju pobedom nad Kataloncima od 1:0.

Pet meseci kasnije stigla ih je surova kazna...

Barselona na "Mendizorozi" nije želela samo da pobedi, već i da ponizi fudbalere tima iz Vitorije, i to je uradila onako kako to često ume kada se zainati - 6:0!

Ekipa za koju su u prvoj postavi zaigrala oba srpska internacionalca Aleksandar Katai i Nenad Krstičić odolevala je gostima u igri Viktorije sve do 37. minuta, a onda je Barsa za samo pola sata postigla šest golova!

Alaves je "načeo" Suarez, tri minuta kasnije Urugvajac je pripremio šansu Nejmaru, a ovaj postavio konačnih 2:0 posle prvih 45 minuta.

Krstičić je izašao već na poluvremenu, Katai vrlo brzo u nastavku meča, nedugo pošto je imao jedinu šansu za Alaves, i otprilike to je i period kada je krenuo novi uragan Barse.

Mesi, koje je prvi put igrao na "Mendizorozi", povisio je na 3:0, Aleksisov autogol bila je najava potpunog debakla domaćih, koje su nedugo potom dotukli Rakitić i svojim drugim golom Luis Suarez.

Ipak, gosti se, uprkos sjajnom izdanju, u Kataloniju vraćaju u veoma lošem raspoloženju jer je Aleiš Vidal u samoj završnici doživeo tešku povredu skočnog zgloba koji mu je polomljen u jednom duelu sa igračem Alavesa. Sa terena je iznesen uz aplauze sjajne domaće publike, i za njega je ova sezona definitivno završena.

Podsetimo da će se Alaves i Barselona sastati u finalu Kupa Kralja 27. maja.