≫

Zvezda hita ka TOP 8: Posle nepotrebne drame crveno-beli slomili Nemce! (FOTO) (VIDEO)

Zvezda je vodila i sa 25 razlike na 15 minuta pre kraja, ali je ušla u donekle dramatičan finiš

• 40

Crvena zvezda je odigrala maestralnu utakmicu protiv Bamberga i pobedila sa 74:60 i tako opravdala ulogu favorita protiv Nemaca u 24. kolu Evrolige. Ovim trijumfom crveno-beli su došli do 14. pobede u najjačem klupskom takmičenju i značajno su bliži plasmanu u TOP 8.

CRVENA ZVEZDA - BAMBERG 74:60 (17:9, 26:20, 13:14, 18:17)

Zvezda: Volters 5, Tompson 7, Mitrović 8, Lazić 3, Dobrić 3, Simonović 13, Dženkins 18, Gudurić 12, Kuzmić 2, Bjelica 3

Bamberg: Kozer 21, Meli 7, Zizis 9, Nikolić 9, Teis 2, Lo 2, Miler 3, Hekman 7

Ekipa Dejana Radonjića bila je oslabljena neigranjem Stefana Jovića, koji zbog povrede nije bio u protokolu za utakmicu, već ju je posmatrao u ''civilu'' pored terena. To se ipak nije osetilo u igri Zvezde tokom prvog poluvremena u kome su bili na granici prednosti od 20 poena.

Najviše je iznosila +18 u dva navrata tokom druge četvrtine, ali je Bamberg uspevao da spusti na -12, da bi do poluvremena posle poena Diona Tompsona Zvezda došla do +14 i rezultata.

Kako je počela treća četvrtina, tako je je delovalo da je Zvezda rešila meč. Krenula je žestoka serija crveno-belih, dok košarkaši Bamberga nisu znali šta ih je snašlo. Zvezda je u jednom momentu došla i do 25 poena prednosti (u 25. minutu igre bilo je 56:31).

Gotovo da nije bilo navijača koji u tom trenutku nije pomislio da je meč rešen i da će Zvezda zabeležiti laku pobedu. Međutim, košarkaši Bamberga i njihov trener Andrea Trinkijeri nisu delili takvo mišljenje.

Nisu se predavali, i krenula je velika njihova serija, dok je kod Zvezde došlo do neobjašnjivog pada! Punih 7 minuta Zvezda nije postigla koš, a serija Bamberga trajala išla je do 17:0 i ponovo je vraćena na jednocifrenu razliku.

Tada je u Pioniru verovatno zavladala panika među navijačima, hala je malo i utihnula, ali su ipak crveno-beli uspeli da do kraja drže protivnika na odstojanju od oko 12 razlike.

Crveno-beli sada posle dve vezane pobede u Evrligi u Pioniru idu na dva vezana gostovanja. Najpre Realu, a potom i Milanu. Posle te dve utakmice moglo bi i definitivno da bude poznato da li je obezbedila TOP 8!

Najbolji u redovima Zvezde bili su Čarls Dženkins, Marko Simonović i Marko Gudurić, dok su svi ostali bili ispod dvocifrenog učinka. Kod Bamberga se istakao Fabijen Kozer sa 21 postignutim poenom.