Kakvo razbijanje u Milanu: Inter dao PET golova za 17 minuta! (VIDEO)

"Neroazuri" uništili odbranu Atalante

• 0

Ikardi - tri, Inter - pet!

"Neroazuri" su odigrali poluvreme iz snova protiv Atalante čiji su mrežu napunili kao što nijednu nisu poslednjih godina za tako kratko vreme - 5:1!

Skoro nestvarno zvuči podatak da je tim Stefana Piolija sve golove u prvom poluvremenu postigao u roku od samo 17 minuta, a baš je u 17. sve i krenulo...

Goste je "načeo" Mauro Ikardi čiji je učinak priča za sebe.

Naime, Argentinac je postigao het-trik za devet minuta (17, 23, 26) i tako ušao u istoriju kluba kao drugi igrač sa najranije postignutim het-trikom.

Brži je bio samo Benito Lorenci koji je 1947. godine tri gola postigao do 18. minuta.

I to nije bilo sve od super raspoloženih igrača Intera u nedelju.

Tamo gde je stao Ikardi, nastavio je Banega, on je postigao dva gola, a čak ni tu nije stala goleada na "Meaci", jer su i gosti uspeli da se upišu pred kraj, za njih, košmarnog poluvremena.

U nastavku, viđena su još dva gola: Galjardini je povisio na 6:1, a tačku na najbolje izdanje milanskog tima ove sezone stavio je svojim trećim golom Banega.

Golova je bilo "na pretek" i na ostalim mečevima 28. kola: bilo ih je 21 na šest utakmica.

Napoli je opravdao ulogu favorita protiv Krotonea (3:0) uz još jedan gol nezadrživog Drisa Mertensa i dva drugog Napolijevog "malca" Lorenca Insinjea.

Kjevo je do nogu potukao Empoli (4:0), a slavio je i Udineze protiv Peskare u gostima (3:1).

Na tabeli, Juventus je nedodirljiv na prvom mestu sa 70 bodova, Napoli ima 60, a Roma, sa utakmicom manje, 59...