≫

Partizan stigao 23 poena minusa, ali nije mogao do pobede u Zagrebu!

Crno-beli nisu uspeli da iznenade Cedevitu u Zagrebu u prvom meču polufinala plej-ofa

• 85

Košarkaši Partizana poraženi su u prvom meču polufinala plej - ofa ABA lige u Zagrebu od Cedevite  sa 83:76 (25:17, 29:18, 16:24, 13:17)

Crno-beli su odigrali veoma loše prvo poluvreme i to ih je koštalo trećeg poraza od Cedevite ove sezone, ali ovoga puta Zagrepčani vode sa 1:0 u polufinali plej ofa ABA.

Polufinalna serija se igra na dva dobijena meča, a Partizan ima priliku da izbori majstoricu sledeće subote u Beogradu kada je na programu revanš meč.

Šta reći o utakmici, Partizan je odigrao dva različita poluvremena. U prvom je bio katastrofalan (54:35), a u drugom je uspeo da se vrati u meč i priđe na 74:69, ali nisu imali kvaliteta i strpljenja da preokrenu.

Pre svega ne može se očekivati bolje kada ekipa šutira 7-31 za tri poena štoje 23 %.i kada protivnik šutne 37 slobodnih bacanja, a crno-beli samo 19. Crno beli su imali 24 skoka, od čega 5 u napadu, dok je Cedevita dominirala sa 36 skokova od čega 7 u napadu.

Veliki peh imao je Partizan neigranjem Lukovića koji je izvrnuo zglob u 30 sekundi utakmice.

LOŠ POČETAK

Partizan je loše počeo meč i dozvolio rivalu da povede 11:2, i ta razlika je i bila možda ključna za pobedu Cedevite.

Zagrepčani su malo kasnije imali i 25:15, a prvi i poslednji trzaj Partizan je imao početkom drugog perioda kada je prišao na 29:25.

CEDEVITA: Džejms 9, Krušlin 7, Boatrajt 11, Katić 11, Babić 1, Žganec 7, Musa, Bilan 13, Šurna 15, Begić 7, Tomas 2, Arapović

PARTIZAN: Robinson 7, Ratkovica 7, Vrabac 3, Marinković 4, Veličković 14 (8sk) Majstorović 4, Birčević 8, Koprivica, Andrić, Hečer 18 (7 asistencija) Gordon 11, Luković,

Očekivalo se da će crno-beli uspeti da se vrate totalno u meč, ali se tu dogodio pad.

Nekoliko loših napada, slaba odbrana na Šurni koji je ubacio 13 poena za pet minuta i Cedevita je otišla na 41:27 za samo tri minuta i tu je prelomila meč.

Već na poluvremenu je bilo 54:35 i delovalo je da je meč praktično gotov.

BORBENI CRNO-BELI ZAMALO DA PREOKRENU

Ali tako nisu mislili igrači Partizana. U trećoj deonici su krenuli na sve ili ništa i zaigrali mnogo bolje, a možda su se i igrači Cedevite opustili usled velikog vođstva.

Cedevita je popela prednost na plus 23 (58:35) i tu su stali. Partizan serijom 14-0 ( od čega četiri trojke) stiže do 58:49, a malo kasnije i do 63:57.

Nastavio je Partizan da se bori i u četvrtom periodu, ali jednostavno nisu iskoritili slabu igru Cedevite da preokrenu rezultat. Imali su uzastopno više od šest napada u kojem nisu postigli poene i jednostavno došlo je do zamora materijala.

Poslednji put prišli su na 74:69 u 38. minutu, ali je već u sledećem napadu trojka Krušlina rešila sve. Na kraju su prišli i na 81:76, ali jednostavno nisu mogli da ugroze rivala.