Eriksenova moćna "desnica" presudila Lukinom Palasu (VIDEO)

"Pevci" uspešni u komšiluku - potera za Čelsijem se nastavlja!

• 0

Totenhem ne da Čelsiju ni da pomisli da je šampionska trka završena.

Dan posle "rafala" lidera na tabeli, "pevci" su bili "skromniji" u komšiluku protiv Kristal Palasa, pobedili 1:0 na "Selhurst Parku" i nastavili poteru za "plavcima".

Strelac jedinog gola na utakmici bio je lucidni Danac Kristijan Eriksen pokazavši još jednom u kakvog je igrača sazreo.

Eriksen je u 79. minutu postigao sjajan gol sa blizu trideset metara: dobio je pas od Kejna, i bez oklevanja raspalio po lopti koja je imala čudan let pre nego što je završila u mreži nemoćnog golmana domaćeg tima Vejna Henesija.

Za sastav Sema Olerdajsa ponovo je od početka igrao srpski reprezentativac Luka Milivojević, ali ni on, kao ni njegovi saigrači, nisu uspeli da urade nešto više protiv favorizovanog rivala.

Na vrhu tabele, razlika između prvoplasiranog Čelsija i drugoplasiranog Totenhema ponovo je četiri boda.

U Londonu, Arsenalu je gostovao Lester, a "tobdžije" su pobedile "minimalcem" koji je u smiraj utakmice obezbedio defanzivac "lisica" Robert Hut autoglom.

U sredu uveče Midlzbro je uhvatio možda i poslednji voz ka opstanku pobedom nad otpisanim Sanderlendom koji više nema ni teorijske šanse da ostane u društvu najboljih.

Strelac jedinog gola na "Riversajdu", još u 8. minutu, bio je Holanđanin Marten de Ron.