≫

Preokret Partizana sa bele tačke, Nikolić isključen zbog psovanja sudije! (VIDEO)

Crno-beli i dalje grabe ka tituli!

Fudbaleri Partizana pobedili su Voždovac u 35. kolu Superlige, i to preokretom sa 2:1.

FK PARTIZAN - FK VOŽDOVAC 2:1

(Leonardo 47, Đurđević 73 - Georgijević 19)

Partizan: N. Stevanović, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković (od 86. Đuričković), Leonardo, Tavamba (od 68. Tavamba), Đurđević.

Voždovac: Popović, Putinčanin, Mihajlov, Ivković, Filipović, Pavlović, Ćirković, Petrović (od 58. Sinđić), Srećković (od 71. Zec), Ješić, Georgijević.

Crno-beli su dočekali tim Ilije Stolice bez navijača zbog kazne, Grobari su se okupili ispred stadiona, ali su dugo strepeli i čekali na preokret.

Zahvaljujući tome, održali su prednost u odnosu na Crvenu zvezdu, koja može samo da priđe na -3 ako pobedi Mladost.

>>>Navijači Partizana ispred stadiona prate utakmicu protiv Voždovca! Gore i baklje, ori se pesma! (VIDEO) (FOTO)

>>>Grobari zapevali posle izjednačujućeg gola i opleli po Zvezdi! (VIDEO)

>>>Grobari su napravili žurku ispred stadiona, ali ih je zasenio jedan krzneni navijač! (VIDEO)

Partizan je imao od početka blagu, ali jalovu inicijativu protiv kombinovanog tima Voždovca, nedostajala je prava prilika.

U 14. minutu su domaćini tražili penal nad Tavambom ali ga nisu dočekali, da bi posle toga doživeli šok. Lopta je došla preko pola terena do Georgijevića, koji se ušunjao iza leđa odbrane i lagano lobovao za 1:0.

Onda je Đurđević propustio idealnu priliku za 1:1, kasnije je Popović odbranio udarac istog igrača sa levog krila, a pauza je prijala domaćinima.

Već u prvom ozbiljnijem napadu drugog poluvremena, Partizan je izjednačio preko Leonarda koji je bio na pravom mestu u pravo vreme po crno-bele, ali je zatim i malo utihunuo. Onda se tenzija podigla kada je trener Nikolić psovao sudiju, koji mu je pokazao put na tribine.

Nakon toga, Partizan je dočekao kiks gostiju i opravdani penal koji je u 72. minutu realizovao Đurđević, ali kao da se tu zaustavio. Nije bilo mnogo ozbiljnijih prilika dugo za ubedljiviju razliku, jednom se obrukao rezervista Mihajlović lošom realizacijom u duelu 1 na 1.