BUNDES: Bajern bez milosti na otvaranju! Slavlje Fortune! (VIDEO)

Bavarci postigli tri, propustili bar još toliko zicera u pobedi nad Grojter Firtom. Tim iz Dizeldorfa pobedio na povratku u elitu Augzburg

• 0

Jubilarni 50. šampionat Bundeslige počeo je lakom pobedom Bajerna na terenu novajlije Grojter Firta. Bavarci su u najavi sezone istakli da ne nameravaju da Dortmundu dopuste het-trik i titulu i shodno obećanju zakoračili u novu sezonu.

Epilog, minhenski tim je pobedio ubedljivo 3:0!

Mreža se plela na punom stadionu Grojtea celo prvo poluvreme, a nagrada je stigla u vidu gola Tomasa Milera. Doduše, gosti su do prednosti stigli prilično srećno, pošto se lopta posle izvedenog kornera nekoliko puta odbila od nemačkog reprezentativca, koji je sa dva metra pogodio mrežu "zeleno-belih".

Ako je i bilo sumnje u to da Bavarci mogu da prospu bodove na startu sezone, razbio ih je Hrvat Mario Mandžukić prvim zvaničnim golom u novom klubu.

Konačno, u 78. minutu Arjen Roben je majstorijom iz mrtvog ugla (uz pomoć defanzivca Grojtera) doneo ubedljivih 3:0.

POVRATAK FORTUNE U VELIKOM STILU

Drugi novajlija Fortuna iz Dizeldorfa u prvom meču u Bundesligi od 1993. godine odigrao je strpljivo, uglavnom defanzivno i sačekao svoje trenutke 2:0.

Rat na terenu bavarskog tima rešio je dvotsruki strelac Šahin golovima u svega deset minuta.

Hamburg je nastavio sa razočaranjima i na početku nove sezone. Nirnberg je odneo tri boda kući, a jedini gol postigao je provereni strelac Hano Balič u 68. minutu.

Borusija iz Menhengladbaha nije delovala umorno kao ekipa koja je pre samo tri dana igrala meč za ulazak u Ligu šampiona,već je pred svojim navijačima pobedila Hofenhajm 2:1. Mark Hanke i Arango su doneli slavlje Borusiji, za goste je pogodio Firmino.

Frajburg i Majnc podelili su bodove na otvaranju nove sezone, dok je preokret dana napravio Ajntraht u Frankfurtu. Bajer je imao prednost na poluvremenu golom Kislinga, ali su domaći u nastavku stigli do sva tri boda.