0

TO JE FUDBAL: Šest komada mnogo dobre Srbije! (VIDEO)

Vels ponižen na “Karađorđu” – 6:1! Strelci Kolarov, Tošić, Đuričić, Tadić, Ivanović i Sulejmani. Igra koja dugo nije viđena od nacionalnog tima Srbije uliva optimizam posle dva kola kvalifikacija

Srbija je pobedila Vels 6:1 (3:1) u drugom kolu kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo! Fenomenalna partija koja obećava pred nastavak borbe za Brazil.

Srbija je dobila generaciju koju odavno čeka! Mladu, a iskusnu, brzu i efikasnu. U redu ne bei trebalo preteraivati sa slavljem protiv Velsa (svi su računali na ova tri boda), ali igra na “Karađorđu” obećava.

Vels je možda najslabiji tim naše grupe, ali ovakvoj pobedi i igri Srbije se niko nije nadao.

SRBIJA – VELS 6:1 (3:1), prva pobeda Siniša Mihajlović na čelu nacionalnog tima. Orlovi su posle šest mečeva bez trijumfa slavili!

Čini se da je ovakav rezultat stigao u pravom trenutku – pred pauzu u kvalifikacijama. Dovoljno da euforija splasne pred dolazak Belgijanaca 12. oktobra.

- Znali smo da će biti teško dok ne postignemo prvi gol! Posle je sve bilo lakše – rekao je Siniša Mihajlović odmah po završetku meča.

Šest golova – šest strelaca za veličanstvenu noć u Novom Sadu, gde je nacionalni tim igrao posle 31 godine.

Pet – šest minuta je delovala neizvenost kako će izgledati drugi put srpski tim bez klasičnog napadača, ali kada je Zoran Tošić prvi put proleteo kroz odbranu Velšana i izborio korner, obrisi igre koju traži Siniša Mihajlović su se uočili.

Mnogo je majstorija Aleksandra Kolarova u 16. minute pomogla da “oslobodi” mahom mlade igrače Srbije. Kada je levica defnzivca Mančester Sitija posao odradila kao nekada Siniše MIhajlovića počela je rapsodija.

Drugi, treći, četvrti, peti, šesti gol! Igrali su kao osice srpski fudbaleri. Držali čvrsto sredinu terena, loptu “na prvu” delili sa leve na desnu stranu, šutirali, centrirali. Fudbal, kakav od nacionalnog tima nismo doživeli bar dve i jače godine, igrao se 90 minuta na stadionu Vojvodine – gotovo bez greške!

Mihajlović je u odnosu na meč u Škotskoj počeo sa tri izmene. Ispostavilo se da s u startovi Fejse, Markovića i Tadića bili pravi pogodak.

Njih trojica su uz fenomenalnog Kolarova vukli tim, dizali stadion na noge i na vreme otvorili rivala. Sve posle je bila pesma Mihajlovićevog tima.

“Orlovi” u pravoj atmosferi dočekuju jedan od derbija kvalifikacija 12. oktobra, kada dočekuju Belgiju, koja je remizirala sa Hrvatskom kod kuće 1:1.

NOVI SAD. Stadion: "Karađorđe". Gledalaca: 11.000. Sudija: Duarte Gomeš (Portugal).

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Nastasić, Biševac, Kolarov - Fejsa, Ignjovski (od 85. Mijailović) - Tošić (od 70. Sulejmani), Tadić, Marković - Đuričić (od 81. Lekić).

VELS: Majhil - Ganter, Vilijams, Blejk, Metjuz (od 46. Rikets) - Edvards (od 46. Von), Alen (od 71. King), Čerč, Ramzi, Bejl - Morison.

TOK UTAKMICE

Srbija od 16. minuta vodi 1:0! Maestralno je slobodan udarac izveo Aleksandar Kolarov sa ivice kaznenog prostora i prvim golom u dresu reprezentacije doneo toliko željeni gol Srbiji i Siniši Mihajloviću!

Novi gooooool! U 24. minutu pogodio je Tošić na asistenciju prethodnog strelca. Samo nekoliko minuta kasnije duplirana je prednost Srbije! Kolarov je "pokidao" po levoj strani, odigrao dupli pas sa Lazarom Markovićem, izgubio na kratko loptu u kaznenom prostoru, ali se neviđenom upornošu izborio za nju, dodao u prazno, a Zoran Tošić samo overio loptu u gol Ostrvljana.

31. minutu - gol za Velšane bez šanse. Bila je to majstorija Gereta Bejla, koji je sa 25. minutu poslao loptu u rašlje Vladimira Stojkovića. Bio je nemoćan naš golman usled topovskog udarca beka Totenhema!

Toooo klinci! Filip Đuričić u 37. minutu donosi 3:1! Kao i Kolarovu, njegov prvi gol u A selekciji. Član Herenvena je primio loptu od Ignjovskog na ivici šesnaesterca, poigrao se sa sa defanzivcem Velsa, a onda poslao loptu pod rašlje.

DRUGO POLUVREME

Pritisak Srbije je nastavljen i u drugom delu. Ultra brzu akciju Lazara Markovića i Filipa Đuričića, član Herenvena nije uspeo da reši situaciju golom.

To je uspeo Dušan Tadić u 55. minutu donevši 4:1! Branislav Ivanović je oduzeo loptu na sredini terena, stuštio se ka šesnaestercu gostiju, zavrnuo loptu ka sredini kaznenog prostora, a bivši fudbaler Vojvodine lako postigao prvi gol u dresu nacionalnog tima.

Novi gol i novi strelac! U 80. minutu strelac je bio kapiten Branislav Ivanović. Dočekao je odbijenu loptu i sa 20 metara levom nogom savladao Majhila.

Prethodnu "bombama" pokušali Lazar Marković i Aleksandar Kolarov. Oni su promašili, ali ne i defanzivac Čelsija.

6:1! Tačku je stavio Sulejmani. U finišu je lukom uhvatio golmana gostiju na spavanju i na veliki način se prvotimac vratio u nacionalni tim.

Tagovi: Fudbalska reprezentacija Srbije, Siniša Mihajlović, SP u Brazilu

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Partizan vodi računa o talentovanim igračima: Dobiće priliku da se nametnu na pripremama!

Đukić prognozirao meč Srbija - Švajcarska: Trener Partizana upozorio Orlove i dao im savet (VIDEO)

Da li ste primetili Ronaldov novi imidž? Mnogi misle da to skrivena prozivka Mesija! (FOTO)

Zvezda pobedila u prvoj pripremnoj utakmici, debitovali Stojiljković i Meleg (VIDEO)

Bivši igrač Zvezde pronašao novi klub: Le Talek se vraća u domovinu!

Albanci sa Kosova najavljuju žestoko navijanje za Švajcarsku protiv Srbije: Imaju bolesne poruke, javio se i ujak Behramija!

Partizan posle Rudara dobio rivala u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope!

Partizan doveo desnog beka iz Rubina: Reprezentativac Rumunije stigao u Humsku!

Promenjeno domaćinstvo: Partizan u Nikšiću igra prvi meč protiv Rudara!

Nejmar zamolio PŠŽ da ga pusti da ode! (VIDEO)

Borac dobio novog predsednika, pisao UEFA: Banjalučani i dalje strepe za opstankom zbog dugova

Ako vas Ronaldo pozove na ručak, odbijte ga! Bivši saigrač Portugalca otkrio detalj koji najbolje opisuje fanatičnu prirodu asa Reala

Zvezda je munjevito skautirala prvog rivala za Ligu Šampiona (VIDEO) (FOTO)

Spektakl koji je oduševio Putina, Medvedeva i Kasiljasa: Fudbal objedinio decu sveta u Moskvi, a Srbin se posebno istakao (FOTO)

Zvezda na žrebu u Nionu dobila i trećeg potencijalnog rivala!

Prva reakcija Milojevića posle izvlačenja APOEL-a: Navijače Zvezde može da raduje njegov osećaj!

Ako Zvezda izbaci APOEL, postaje nosilac u kvalifikacijama: Liga šampiona nikad bliža za crveno-bele!

Zvezda ide na APOEL! Nova sreća za crveno-bele u žrebu za 2. kolo Lige šampiona!

Partizan u problemu da dovede desnog beka: Slovenačka rampa za Mileca!

Partizan izabrao polufinalistu Kupa za prvog rivala na pripremama!

Zvezda je konačno kompletna na pripremama: Ben stigao izuzetno raspoložen! (VIDEO)

Najveći švajcarski "mesar" doživeo povredu, ali je spreman Srbiju: Behrami je pred Orlove poručio samo jedno

Zvezda može na Dinamo, Seltik, Ludogorec, Legiju... Potrebna joj je velika sreća na žrebu za Ligu šampiona

Partizan radi na pojačanjima: Čekaju se još centralni defanzivac, desni bek i krilni vezista!

Partizan dobio moguće protivnike za Evropu: Samo Mađari za izbegavanje!

Zvezda saznala potencijalnih 6 rivala u kvalifikacijama za Ligu šampiona, jedan tim svi žele da izbegnu!

Stigao napadač: Partizan konačno kompletan na treningu

Mihajlović preuzeo Sporting, ne smeta mu huliganski ispad koji je šokirao svet

Partizanov plan do puta u Sloveniju: Još dva pojačanja!

MEČ DANA: Šta od sporta nude televizije (17. jun)

Njukasl prodaje Mitrovića, ali može da ode samo uz ovu cifru!

Sve je gotovo: Stojiljković treće pojačanje Zvezde!

Marko Nikolić produžio ugovor sa Videotonom (FOTO)

Bivši napadač Zvezde pojačao Olimpiju! (FOTO)

Poznat raspored Superlige, evo kad je večiti derbi na programu i ko je domaćin!

Robija Vilijamsa čeka novčana kazna za srednji prst na startu Mundijala - Nikad nećete pogoditi koja suma je u pitanju! (VIDEO)

Ozbiljna zemlja ne prašta: Španski ministar izribao Lopetegija zbog preuzimanja Reala tokom Mundijala

30 miliona je malo za Milenkovića! Fjorentina ne pušta našeg štopera(FOTO)

Kjevo pravi srpsku armiju: Još jedan naš fudbaler stigao u Veronu! (FOTO)

Bivši Mesijev kapiten stiže u Partizan: Dugo čekani štoper crno-belih je Španac! (VIDEO)

Grizman kao Lebron, u TV emisiji objavio gde nastavlja karijeru (VIDEO)