PRIMERA: Pobeda Granade za beg iz zone ispadanja

Najviše zahvaljujući Rumunu Gabrijelu Toržeu, jednom od šestorice pozajmljenih igrača iz Udinezea, koji je iznudio penal i postigao pobedonosni gol, Granada je zabeležila prvu prvenstvenu pobedu

• 0

U prvom nedeljnom meču 6. kola španskog fudbalskog prvenstva, Granada je protiv Selte zabeležila prvu pobedu ove sezone i izvukla se, makar za jedno kolo, iz zone ispadanja. Za Granadu inače nastupa šest pozajmljenih igrača Udinezea, a jedan od njih je i riminski internacionalac Gabrijel Torže, koji je prvo iznudio penal, a potom postigao, ispostavilo se, i pobedonosni gol.

Sve najvažnije na meču desilo se u  prvih 20 minuta. Domaćini su poveli iz penala u 11. minutu golom Sikvere, u 17. Torže je duplirao prednost, a u 20. Aspas je smanjio na 2:1.

Selta u tri meča još nije osvojila bod u gostima, a zanimljivo je to što su svaki put poraženi identičnim rezultatom - 1:2.