LIGA EVROPE: Rubinov minimalac za prolaz, Kavani brojao do četiri, Defo do tri, Barton strelac iz kornera (VIDEO)

Rubin je slavio u Bakuu 1:0 golom Djandjuna. Četvrto kolo Lige Evrope obeležio sjajni Edison Kavani koji je sa četiri pogotka preokrenuo protiv Dnjepra. Udineze, PSV i Atletiko Madrid kiksnuli. Đurđić opet strelac za Helsinborg. Defo postigao het-trik za preokret protiv Maribora

• 1

Rubin gazi u Ligi Evrope! Minimalnim rezultatom su ostvarili i treću pobedu iz četiri meča u ovom evropskom takmičenju. Jedini gol na meču postigao je Vladimir Djadjun u 16. minutu.

Klub iz Kazanja i Inter imaju deset osvojenih bodova, dok se na dnu tabele nalaze Nefči i Partizan sa po jednim osvojenim bodom.

Opet nam je i Mehenglabah priredio goleadu i još jednom odigrao (2:2). Ovaj put su izjednačili u 92. minutu golom Aranga. Uvek kada igra, Džoi Barton je u centru pažnje. Ovaj put ne zbog tuče ili nekog drugog incidenta već zbog gola koji je postigao iz kornera u 54. minutu.

Tragična uvertira je prethodila ovoj utakmici. Jedan 64-ogodišnji navijač gostujuće ekipe je preminuo od srčanog udara u najvećem lučkom gradu Francuske. Svedoci kažu kako nesrećni fan Borusije u teško alkoholisanom stanju uskočio u fontanu u centru grada.

Kavani nastavlja da oduševljava na utakmicama širom Evrope. Postigao je brzo Napoli gol preko svog najboljeg strelca već u 7. minutu. Nakon toga ukrajinski Dnjepar je do 52. minuta preokrenuo na (2:1). A onda je na scenu opet nastupio Kavani. Postigao je još tri pogotka i doneo važnu pobedu svom timu.

Iznenađenja su priredile ekipe Akademike koja je pobedila branioce titule Atletiko Madrid, i Jang Bojs koji je uspeo da slavi na gostovanju u Udinama i nastavio da pruža sjajne partije sa pregršt golova. Za Udineze su ceo meč odigrali Dušan Basta i Željko Brkić, dok je Miloš Krasić u pobedi Fenerbahčea nad Aelom (2:0) presedeo ceo meč na klupi.

Nikola Đurđić je opet bio strelac za Helsinborg. U gostima Hanoveru njegova ekipa gubila je sa 2:0, ali je naš internacionalac svojim pogotkom u 59. minutu. Helsinborg je stigao i do drugog gola u 67. minutu, ali su do kraja meča dobili dva crvena kartona i to su Nemci znali da iskoriste i utakmicu su dobili iz penala u 90. minutu.

Sjajna utakmica viđena je i u Bilbau gde je Lion posle prvih 45 minuta vodio sa 2:0. Atletik se vratio u igru i stigao rezultat ali su iskusniji momci iz Francuske stigli do pobede do kraja utakmice.