KAKAV VEČITI DERBI! Sjajna Zvezda pokorila Partizan! (FOTO)

Istrošenost Partizana posle jedva 48 sati od poraza od Bamberga uzela je svoj danak, dok su košarkaši Crvene zvezde pružili najbolju partiju od početka sezone - 92:78 (28:22, 25:17, 19:14, 20:25)

• 0

U fantastičnom 215. "večitom derbiju", pred oko 5.000 gledalaca u hali "Pionir", košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 92:78 (28:22, 25:17, 19:14, 20:25), zabeleživši tako četvrtu uzastopnu pobedu u ABA ligi .

Sve je funkcionisalo u igri ekipe Vlade Vukoičića - u šutu, tranziciji, pa tako i u skoku, u kojem "crno-beli" vladaju ove sezone. Svi igrači su se razigrali, podjednako u odbrani i napadu, što je bio ključ ubedljive, prema mišljenju nekih,  i neočekivano kvalitetne igre Crvene zvezde.

S druge strane, istrošenost Partizana posle jedva 48 sati od poraza od Bamberga uzela je svoj danak. Jedino je Davis Bertans bio u potpunosti na visini zadatka i nedostajao mu je makar jedan saigrač sa kojim bi "povukao" ekipu.

Najefikasniji bili su Nelson sa 20 poena, Braun sa 15, Savović sa 14, Skot sa 13 i Rakočević sa 10 poena, dok su s druge strane bili Bertans sa 23, Vesterman sa 12, Lučić sa 11 i Milosavljević sa 10.

NAJBOJE POLUVREME ZVEZDE OD POČETKA SEZONE

"Crveno-beli" odigrali su ubedljivo najbolje poluvreme od početka sezone. Za 13 minuta Crvena zvezda je ubacila 40 poena. Ključni trenutak bila je serija "crveno-belih" 14:2, koju je započeo Elton Braun svojom serijom od šest uzastopnih poena.

Na pauzu se otišlo sa +14 poena za "crveno-bele", što nije bila nedostižna razlika, pogotovo za aktuelnog šampiona. U nastavku je Zvezda trebalo da se odbrani od prvog naleta Partizana. U tome joj je odmoglo isključenje Raška Katića, posle čega je Partizan uspeo da smanji na deset poena zaostatka. "Crno-beli" su pojačali odbranu, dok su Bertans i Anđušić trojkama držali priključak.

Eksplozija oduševljenja navijača Partizana u "Pioniru" posle tih šuteva ipak nisu omeli "crveno-bele" da odmah uzvrate u narednom napadu. I to najviše preko Majkla Skota u trećoj četvrtini, Zvezda se ponovo vratila na +19, što je bila najveća prednost iz prvih 20 minuta.

Poslednju šansu da daju gas iskoristili su Lučić i drugovi, koji su za četiri minuta smanjili na devet poena. U pakleno uzbudljivoj završnici, "crno-beli" su prešli na jak presing i sekli pasove nešto nervoznije Crvene zvezde, ali su se odlično snalazili Skot i Nelson, ne dozvolivši da njihova ekipa u samoj završnici prokocka vredan trijumf.

Partizan - Crvena zvezda 92:78

TABELA: Igokea i Partizan 6-2, Cedevita 5-3, Olimpija, Budućnost, Crvena zvezda, Cibona, Radnički, Budućnost, MZT Skoplje i Krka 4-4, Zadar i Široki 3-5, Solnok 2-6.