PREMIJER: Liverpul očajan, Kvins Park najzad pobedio, Junajted lagano (VIDEO)

Subotnje mečeve 17. kola obeležio je meč u Liverpulu, gde su "crveni" nastavili sa očajnim partijama i izgubili od Aston Vile (3:1). "Policajci" su najzad uspeli da pobede nekoga, žrtva je bio londonski Fulam (2:1)

• 0

Premijer liga je u 17. kolu dala jednu novinu. Kvins Park Rendžers je najzad zabeležio prvu pobedu ove sezone. Na svom terenu savladali su Fulam (2:1). Oba gola za "policajce" postigao je 23-godišnji Marokanac Adel Tarabt.

Domaći su bili bolji tokom celog meča, više su držali loptu, imali više šuteva, dok gosti iz Londona nisu uspeli da upute nijedan u prvom poluvremenu, a i kasnije je viđen retko koji, od kojih je jedan bio i onaj koji je iskoristio Mladen Petrić, koji je smanjio rezultat dva minuta pre kraja na 2:1.

KPR će bar do ponedeljka napustiti polsednju poziciju na tabeli koju će predati Redingu koji za dva dana igraju protiv Arsenala.

Prvi meč 17. kola odigran je u Njukaslu gde su "svrake očerupane" od strane Mančester sitija (3:1).

Najveći rival "građana" Mančester junajted lagano je slavio kod kuće protiv Sanderlenda (3:1). "Đavoli" su bez problema zabeležili još jednu pobedu u kojoj su strelci zajedno bili Robin Van Persi i Vejn Runi. Pored njih, strelac trećeg gola bio je Kleverli. Utešni pogodak za "crne mačke" postigao je Kempbel 20-tak minuta pre kraja. Junajted se posle današnje pobede Sitija vratio na šest bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

Na "Old Traford" je najzad istrčao i Nemanja Vidić koji je u 68. minutu zamenio Rija Ferdinanda.

Liverpul je nastavio sa očajnim partijama i zabeležio je novi poraz na svom "Enfildu". Meru im je sada uzela Aston Vila (3:1). Mladi Belgijanac Kristijan Benteke doveo je goste u vođstvo u 29. minutu, a zatim je prdnost duplirao Vajman pet minuta pre kraja prvog poluvremena.

Benteke je "zakopao" Liverpul u 51. minutu kada je postigao svoj drugi, a Vilin treći gol na ovom meču. Domaći su do kraja uspeli samo da postignu utešni pogodak preko kapitena Stivena Džerarda tri minuta pre poslednjeg zvižduka.

Na preostala dva meča Norič je slavio kod kuće protiv Vigana (2:1), dok su Stouk i Everton podelili bodove (1:1).