ŠOK U SOLNOKU: Partizan na kolenima u Mađarskoj!

U utakmici 13. kola ABA lige, srpski šampion poražen od poslednjeplasirane ekipe rezultatom 70:68 (26:17, 21:18, 17:7, 16:16) iako je uspeo da se vrati sa -18 iz prvog poluvremena

• 2

Košarkaši Partizana zabeležili su neočekivani poraz u ABA ligi od poslednjeplasirane ekipe, mađarskog Solnoka 70:68 (26:17, 21:18, 17:7, 16:16).

Solnok je igrao u prvom poluvremenu iznad svih očekivanja, ali se u trećoj deonici Partizan vratio i bio bolji rival na terenu, ali manjak koncentracije i kriza u igri uzrokovale su šokantan poraz od "fenjeraša" u samom finišu meča.

Najbolju partiju pružio je Dru Gordon sa 20 poena, 13 skokova, dve ukradene lopte i dve blokade, ali je imao lošu realizaciju slobodnih bacanja 3/7, što je bio problem i ostatku ekipe - 15 ubačenih iz 25 pokušaja! Davis Bertans je zabeležio 12 poena (2/5 za tri) i Nemanja Gordić sa osam poena. S druge strane su najefikasniji bili Marko Bader sa 18 poena, Kalve sa 16 i Horvat sa 13 poena.

Samo tri poena iz igre u prvih pet minuta nagoveštavalo je da će Partizan i te kako da pomogne inspiranoj ekipi Solnoka da juriša ka iznenađenju. "Crno-beli" su nastavili sa boljkom izgubljenih lopti koja ih je pratila u mečevima protiv Igokee i Bamberga. S druge strane, mađarska ekipa je pravdala reči Duška Vujoševića, koji je napominjao da poslednje mesto na tabeli ne oslikava njen kvalitet.

Domaćinima je išao šut "za sve pare" - sedam trojki iz devet pokušaja u prvih 20 minuta bile su glavni pokretač uvećanja prednosti - sa 10:3 u petom minutu u prve četvrine do 47:31 pri kraju druge.

Naravno, tome su doprinele i loša odbrana Partizana, isto takvo izvođenje slobodnih bacanja, protraćeni napadi, popunjen reket... Nadu za bolje drugo poluvreme vraćao je Dru Gordon, koji je zabeležio dve sjajne rampe i dva atraktivna zakucavanja.

Partizan je napravio seriju od 9:3 i rezultat i došao do rezultatskog priključka, iskoristivši greške i promašaje koje je Solnok počeo da pravi. Domaći tim nije četiri minuta postigao koš, a do kraja deonice se igra iz prvog dela potpuno raspala. Beograđanima nije promakla prilika da počnu polako da iznuđuju faulove, bolje šutiraju i igraju agresivno, zbog čega je Solnoku za rukom uspelo da ubaci svega sedam poena u trećem periodu. Pred odlučujuću četvrtinu se ušlo sa rezultatom 54:52.

Partizan je poveo trojkom odlično raspoloženog Gordona. "Crno-beli" su smogali snage za preokret, a usledila je neizvesna završnica i rezultatska klackalica. Na 68:68 i 36 sekundi do kraja, Bader je presekao pas iz čeonog auta ka Gordonu, a Solnok je uspeo da posle ofanzivnog skoka poentira. Osam sekundi je ostalo do kraja utakmice, a Vesterman nije uspeo da iz prodora donese pobedu.

Olimpija - Budućnost 20.30

TABELA: Igokea 11-2, Partizan mt:s 9-4, Crvena zvezda Diva 8-5, Budućnost 7-5, Cedevita 7-5, Radnički 7-6, MZT Skoplje 7-6, Olimpija 6-6, Cibona 5-8, Krka 5-8, Split 5-8, Zadar 5-8, Široki 4-8, Solnok 3-10.