ABA: Radnički poražen od Olimpije, Igokeina 12. pobeda

Kragujevčani su bili ravnopravni sa domaćinom prvo poluvreme, ali je u trećoj četvrtini Olimpija napravila razliku koju nije ispuštala - 81:75 (20:18, 21:23, 18:13, 22:21). Igokea nije imala problema sa Širokim i novom pobedom 89:73 stabilizovala se na prvom mestu na tabeli

• 0

Košarkaši kragujevačkog Radničkog izgubili su u Ljubljani od Olimpije u utakmici 14. kola ABA lige rezutatom 81:75 (20:18, 21:23, 18:13, 22:21).

Kragujevčani su u prvom poluvremenu igrali egal, ali se Olimpija odlepila u trećoj četvrtini, a gosti nisu bili dovoljno efikasni da sustignu razliku od šest poena.

Prvih dvadeset minuta igralo se koš za koš - Radnički je sredinom druge deonice imao minimalnu prednost 30:29, ali se na odmor ipak otišlo sa rezultatom 41:41.

Blistao je Jaka Blažić koji je samo u prvom p0luvremenu postigao 26 poena. U nastavku je Radnički uspeo da povede 46:43, ali je domaća ekipa napravila seriju od 8:0. Olimpija preko jedne trojke uspela da izgradi razliku, koju nije ispuštala sve do kraja meča.

Jaka Blažič je predvodio Olimpiju sa 34 poena, dok je 16 dodao Bajnes. Ratko Varda je bio najbolji u srpskoj ekipi sa 20 poena, Birčević i Vajt su postigli po 15.

Radnički sada ima skor 7-7.

Ranije je Igokea ostvarila novu, 12. pobedu, ovaj put kod kuće protiv Širokog 89:73, dok je Cedevita savladala Budućnost 84:75.

MZT – Cibona (20.30)

TABELA: Igokea 12-2, Crvena zvezda, Cedevita i Partizan 9-5, Olimpija 8-6, Budućnost, Radnički 7-7...