LUDILO U LONDONU: Arsenalova paljba za pobedu 7:3 nad Njukaslom! (VIDEO)

U pravom spektaklu u poslednjem subotnjem meču 20. kola Premijer lige, Tio Volkot postigao je het-trik, a dvostruki strelci bili su Žiru i Demba Ba

• 0

Neverovatan meč odigran je na "Emiratima" u poslednjij utakmici subotnjeg programa u okviru 20. kola Premijer lige. Fudbaleri Arsenala i Njukasla priredili su pravi napadački fudbal za uživanje, a na kraju su slavile "tobdžije" rezultatom 7:3.

Biser Arsena Vengera Tio Volkot postigao je het-trik. Doneo je prvo vođstvo u 20. minutu, kada je dugu loptu Podolskog iskoristio za kontru i lako matiranje golmana. Mnogo zanimljiviju utakmicu najavio je Ba u poslednjim minutima prvog poluvremena preciznim šutem iz slobodnjaka, mada je lopta zakačila jednog od igrača iz živog zida.

U nastavku je usledila goleada. Najpre je je Čembrlen u 50. minutu materijalizovao poklon zbog greške u izvođenju auta igrača Njuke. Nije prošlo mnogo vremena da bi Obertan posle vrhunskog prodora prosledio loptu samom Marveu pred golom, koji je doneo novo poravananje.

Rešetanje mreža potom je nastavio Arsenal golom Podolskog. Marveo je zatim sjajnim centaršutom asistirao Bi, za sjajnih 3:3 u 69. minutu. Već četiri minuta posle toga, Volkot je postigao svoj drugi gol, a na "Emiratima" je oduševljenje publike eksplodiralo golovima Žirua, koji je za tri minuta povisio na 6:3.

Taman kada su svi pomislili da je to to, sjajni Volkot postavio je konačan rezultat i šlag na tortu u sudijskoj nadoknadi fenomenalnim prodorom u samu gol-liniju s leve strane.