HRVATI SPREMNI ZA SRBIJU: Četiri komada Korejcima (VIDEO)

Igor Štimac imao je dosta razloga za zadovoljstvo posle golova Mandžukića, Srne, Jelavića i Petrića u prijateljskom meču

• 0

Pobedom nad Južnom Korejom u prijateljskom meču, završenim sa ubedljivim rezultatom 4:0, fudbaleri Hrvatske pokazali su da spremni dočekuju meč kvalifikacija za Mundijal u Brazilu protiv Srbije na "Maksimiru".

Hrvati su do vođstva stigli u 33. minutu, kada je Rakitić centrirao iz slobodnog udarca, a na pravom mestu bio Mario Mandžukić da glavom postigne gol.

Imali su Korejci svoju šansu, ali je Pletikosa bio na visini zadatka. Dario Srna u 41. minutu postigao je jako lep gol za 2:0.

Već prvi udarac u drugom poluvremenu ka golu Koreje završio je u mreži, pošto je Nikica Jelavić uspešno završio akciju.

Petnaest minuta pre kraja utakmice, Mladen Petrić lob udarcem postavlja konačan rezultat za apsolutno zadovoljstvo selektora Igora Štimca.

(Telegraf.rs / Foto: Tanjug / AP)