ABA LIGA: Partizan pobedio Igokeu i pomogao Zvezdi

Košarkaši Duška Vujoševića su rezultatom 73:64 pobedili Igokeu i stigli do pozicije tri na tabeli ABA lige. Do kraja regularnog dela ima još dva kola

• 1

Odličnih deset minuta košarkaša Partizana u drugoj četvrtini derbija ABA lige protiv Igokee determinisali su ceo tok meča, ali i pobednika. U utakmici u kojoj je šampion regionalne lige morao da slavi, pred više od 6.000 gledalaca u dvorani "Pionir", došao je do tražene i željene pobede, što i dalje komplikuje rasplet i borbu za fajnal-for. Partizan - Igokea 73:64 (13:17, 25:13, 20:18, 15:16).

Svi koji su poslednjih nedelju dana "stavljali kuću" na pobedu izabranika Duška Vujoševića imali su sreće, ali je na parketu "prštalo" kao da i gostima iz Aleksandrovca "gori". Istina, košarkaši Igokee su sada dodatno zakomplikovali svoju situaciju, pošto sada, pod uslovom da Zvezda u ponedeljak pobedi u "Pecari", imaju isti broj pobeda, ali i dve utakmice do kraja.

Igrači Dragana Bajića nisu pustili "crno-bele", kao što se mislio da će biti. Nisu ni Beograđani igrali za Zvezdu, ali su u 7-8 osam minuta, na prelazu prve u drugu četvrtinu, serijom 9:1 došli do prednosti (20:18). Prednosti koju nisu više ispuštali, a koja je u 33. minutu iznosila maksimalnih 15 poena (64:49).

Uz odlično raspoređenu minutažu, Vujoševićevi puleni protivnika su dobili u skoku, pre svega napadačkom, ali je činjenica da su gosti u trećoj deonici izvan linije za tri poena šutirali 1/9, što je pomoglo u ostvarenju cilja. Dru Gordon je bio blizu dabl-dabl učinka - 11 poena, šest skokova. Amerikanac je na parketu proveo tek malo više od 20 minuta, ali ga to nije sprečilo da šutne čak 14 puta, mnogo više od bilo kojeg saigrača. Lučić je upisao 13 poena (5 sk, 3 as), dok je najbolji asistent bio centar Đorđe Gagić sa četiri asistencije (7 sk, 11 poena). Momcima iz Aleksandrovca je presečena i tranzicija, a to je za njih od krucijalne važnosti.

Sve u svemu, pobeda Partizana je čista kao suza i sada "crno-beli" sa 15 pobeda i devet poraza izbijaju na treće mesto iako imaju isti skor kao i Radnički i Budućnost.